Głogów: Policjantka w drodze do służby zatrzymała poszukiwanego listami gończymi – ukrywał się za granicą, do Polski przyjechał na wesele

Funkcjonariuszka wydziału kryminalnego głogowskiej Policji idąc do pracy, zauważyła i rozpoznała mężczyznę poszukiwanego listami gończymi. Natychmiast poprosiła o wsparcie, a sama prowadziła obserwację. Po kilku minutach zatrzymała zaskoczonego obrotem sprawy mężczyznę. Pomogli jej funkcjonariusze będący na służbie.

Zwykła droga z domu do pracy, może zamienić się dla policjanta w trudne i niebezpieczne zadanie. Głogowska funkcjonariuszka, pracująca w wydziale kryminalnym, właśnie szła do służby, kiedy zauważyła i rozpoznała 30 – letniego mężczyznę. Mieszkaniec Głogowa ukrywał się od kilku lat przed wymiarem sprawiedliwości i był poszukiwany na podstawie wydanych przez sąd, listów gończych.Policjantka natychmiast poprosiła o wsparcie funkcjonariuszy będących w służbie, a sama prowadziła obserwację poszukiwanego. Po kilku minutach, zatrzymała zaskoczonego mężczyznę, który nie krył zdziwienia, że kajdanki na ręce zakłada mu policjantka. Wsparli ją funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego.

Poszukiwany od kilku lat przebywał za granicą. Jak się okazało po zatrzymaniu, do Polski przyjechał na wesele znajomej. Został przetransportowany do Zakładu Karnego, gdzie odbędzie karę pozbawienia wolności, przed którą się uchylał.

(źródło – KPP Głogów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *