Głogów: Zarzuty za zgłoszenie fałszywego zawiadomienia o przestępstwie

Głogowscy policjanci zatrzymali 43–letniego mężczyznę, który zgłosił zawiadomienie o kradzieży swojego samochodu. Informacja od początku budziła wiele wątpliwości policjantów. Jak się okazało przestępstwo zostało zgłoszone po to, aby wyłudzić spore odszkodowanie z ubezpieczenia. Podejrzanemu grozi teraz kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Mieszkaniec powiatu wschowskiego złożył zawiadomienie o kradzieży samochodu volkswagen passat. Do zdarzenia miało dojść w Głogowie. Samochód, który został ubezpieczony na kwotę 80 000 złotych, miał zniknąć z parkingu. Policjanci zajmujący się tą sprawą, stwierdzili jednak, że zawiadomienie może nie być zgodne z prawdą, a przestępstwo jest zgłoszone tylko po to aby wyłudzić spore odszkodowanie z tytułu polisy AC.

Volkswagen passat, był pojazdem powypadkowym, którego deklarowana wartość wynosiła 18 000 złotych. Został jednak ubezpieczony na kwotę 80 000 złotych. Okoliczności oraz ustalenia policjantów jakie poczynili w trakcie wyjaśniania sprawy, doprowadziły do zatrzymania 43–latka i przedstawienia mu zarzutów złożenia fałszywego zawiadomienia o przestępstwie, w celu wyłudzenia odszkodowania z tytułu umowy ubezpieczenia autocasco.

Za popełnione przestępstwo grozi za to kara pozbawienia wolności nawet do lat 8.

Źródło: KPP w Głogowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *