Gmina Dzierżoniów zaprasza na weekend

Już w najbliższy weekend 25-26 sierpnia zapraszamy na XXIX  Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Bukowińskie Spotkania”. W tym roku będzie wzbogacony o dodatkowe atrakcje – Dożynki Gminy Dzierżoniów.

Główne wydarzenia odbędą się w sobotę 25 sierpnia w Dzierżoniowie. Uroczystości rozpoczną się o godz. 14:00 mszą św. w kościele pw. Maryi Matki Kościoła przy ul. Świdnickiej. Po godzinie 15:00 ulicami: Garncarską, Klasztorną, Piłsudskiego i Wrocławską przejdzie korowód festiwalowy, a następnie na dzierżoniowskim Rynku zaprezentują się zespoły folklorystyczne z całego kraju, a także goście z zagranicy: Rumunii, Ukrainy i Węgier.

Po dwóch latach przerwy ponownie do Dzierżoniowa zawitają mistrzowie ukraińskiego folkloru – zespół Karpacka Tajstra.

Sobotnia część festiwalu po raz kolejny połączona będzie z Jarmarkiem Pszczelarskim „Miodobranie”.

W niedzielę 26 sierpnia impreza przeniesie się do Owiesna, gdzie w tym roku zaplanowano obchody Dożynek Gminy Dzierżoniów.

W programie m.in. występy gminnych zespołów folklorystycznych oraz gości z Rumunii, Ukrainy i Węgier, spektakl ognia w wykonaniu grupy Azislight, wystawy lokalnych rękodzielników, bezpłatne atrakcje dla najmłodszych i wspólna zabawa pod gwiazdami.

Gwiazdami wieczoru będą zespoły Karpacka Tajstra i Jary, Oddział Zamknięty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *