Grzałka do akwarium z termostatem czy bez?

Grzałka do akwarium jest niezbędnym urządzeniem, potrzebnym do tego, aby Twoje wodne stworzenia miały optymalny klimat do życia. Od wszystkich rodzajów grzałek, dostępnych na rynku, można dostać oczopląsu. Jaką więc wybrać, żeby zakup nie nadszarpnął za mocno Twojego budżetu domowego, a sprzęt działał bez zarzutu?

Grzałka bez termostatu

Generalnie urządzenia stworzone są po to, żeby ułatwiać Ci życie, a nie je utrudniać. Grzałka do akwarium też ma za zadanie podgrzewać wodę w takim stopniu, w jakim będzie to dobre dla danego gatunku ryb. Rybkom mniej wymagającym, np. gatunkom krajowym, wystarczy zwyczajna grzałka, bez termostatu. Bowiem lekkie wahania temperatury wody nie zaszkodzą ich zdrowiu i życiu. Jednak mowa tu o naprawdę niewielkich zmianach. Należy pamiętać jednak, że grzałka bez termostatu nie zapewni stałej wiedzy na temat temperatury wody, tak więc należy zaopatrzyć się dodatkowo w termometr, który będzie informował na bieżąco, czy warunki w akwarium są odpowiednie.

Grzałka z termostatem

W przypadku grzałki z wbudowanym termostatem jest to o wiele łatwiejsze. Urządzenie będzie  nagrzewać wodę do temperatury ustawionej automatycznie, bez konieczności sprawdzania jej termometrem. Takie rozwiązanie jest przydatne w akwarium, w którym pływają ryby, pochodzące z krajów tropikalnych. One potrzebują o wiele więcej ciepła i trzeba poświęcić im odrobinę więcej energii, ponieważ warunki akwariowe w Polsce, nie są ich naturalnym środowiskiem. Dlatego każdy, kto posiada akwarium z rybami egzotycznymi, jest niejako zobowiązany do stworzenia im warunków zbliżonych do tych naturalnych. Najważniejszą kwestią jest właśnie temperatura wody, która w tamtych obszarach nie miewa dużych amplitud. Grzałka z termostatem utrzyma stałą temperaturę. Ten rodzaj grzałek, w zależności od producenta i mocy, może być nieco droższy od tych, które posiadają termostat. Jednak, jeśli przyjmiemy, że do tamtego rodzaju trzeba dokupić jeszcze termometr, tak naprawdę rachunek wychodzi na zero.

Grzałki od AQUAEL

Firma AQUAEL oferuje klientom różne rodzaje grzałek, zarówno te z termostatem, jak i bez. Posiada także grzałki o różnej mocy, które można bez problemu dopasować do pojemności akwarium i gatunku ryb. W przypadku dużej objętości, warto zainwestować w dwie grzałki o mniejszej mocy i umieścić je po przeciwnych stronach zbiornika. Woda będzie nagrzewać się równomiernie i unikniesz w ten sposób sytuacji, że jedna strona akwarium będzie bardziej nagrzana od drugiej. Zajrzyj na stronę AQUAEL i znajdź wszystko, co potrzebne do utrzymania domowego akwarium.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *