Hydropolis świętuje pierwsze urodziny

W niedzielę, 4 grudnia, Hydropolis świętowało swoje pierwsze urodziny – z tej okazji organizatorzy przygotowali dla zwiedzających wiele niespodzianek i nagród. Od dnia otwarcia odwiedziło je ponad 260 tys. osób.  Urodzinowe atrakcje potrwają aż do piątku (9 grudnia br.).

Hydropolis to unikatowe centrum wiedzy, które łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. W oparciu o najnowsze technologie przekazuje informacje na temat wody.

Oprócz szeregu nowych doświadczeń i wodnych eksperymentów, na zwiedzających czekał ogromny urodzinowy tort, Święty Mikołaj w hydropolisowym stroju oraz dobrze znana fanom centrum wiedzy o wodzie maskotka Ośmiornica, która chętnie pozowała do zdjęć, rozdawała uściski i częstowała gości słodkościami.

Chcesz odwiedzić Hydropolis? Kup bilet przez internet

Ponieważ zainteresowanie wystawą jest ogromne, organizatorzy zalecają w pierwszej kolejności sprawdzenie dostępności biletów na stronie internetowej. – Przepustowość naszego obiektu jest ograniczona, dlatego rekomendujemy zakup biletów przez stronę internetową www.bilety.hydropolis.pl. Tam na bieżąco widać, ile biletów pozostało w puli na konkretne godziny – mówi Rafał Zagrobelny z Hydropolis.

Urodzinowe i mikołajkowe atrakcje w Hydropolis będą do piątku (5 – 9 grudnia). W tych dniach oprócz Świętego Mikołaja i maskotki Ośmiornicy, na zwiedzających będzie czekać specjalny konkurs. – Osoby, które odpowiedzą na pytanie, co najbardziej spodobało im się w Hydropolis, powalczą o atrakcyjne nagrody. Codziennie nagrodzimy autorów 10 najlepszych odpowiedzi, w sumie aż 60 osób.

Ćwierć miliona zwiedzających

Tylko w tym roku Hydropolis odwiedziło 250 tysięcy osób. Od 5. grudnia ubiegłego roku gości było już ponad 260 tysięcy. Centrum wiedzy o wodzie przyciąga grupy szkolne i turystów z Polski i zagranicy. Ponadto zdążyło już wypracować sobie opinię jednego z najciekawszych centrów nauki w naszym kraju. Hydropolis doceniają zwiedzający i niezależne grona eksperckie – Dolnośląski Klucz Sukcesu oraz miano Cudu Polski 2016 w plebiscycie National Geographic to tylko niektóre tytuły wywalczone przez Hydropolis w pierwszych miesiącach działalności.

Jesienią centrum uruchomiło ofertę zajęć warsztatowych dla szkół, stale rozwijając walory edukacyjne swojej wystawy. Hydropolis zyskało także dwóch prestiżowych Ambasadorów – Dona Walsha i Ryszarda Horowitza. Ten pierwszy jest wybitnym oceanografem i jedną z trzech osób, które dotarły do najgłębszego miejsca na Ziemi (Głębia Challengera). Ryszard Horowitz to światowej sławy polski fotografik, autor wystawy prezentującej historyczne obiekty wrocławskich wodociągów, którą do końca stycznia można oglądać w Hydropolis.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *