Budowa nowej siedziby Wrocławskiego Centrum Rehabilitacji i Medycyny Sportowej dobiega końca. W związku z tym jedna z najbardziej znanych placówek rehabilitacyjnych na Dolnym Śląsku zmienia nazwę na Vratislavia Medica, Szpital im. Św. Jana Pawła II oraz wprowadza nową identyfikację wizualną.
Vratislavia Medica będzie jednym z najbardziej nowoczesnych ośrodków medycznych w Polsce. Szpital będzie się wyróżniać kompleksowością i innowacyjnością świadczonych usług oraz spersonalizowanym podejściem do pacjenta.
– Jesteśmy przekonani, że zmiana logo i nazwy doskonale uwypukli wszystkie atuty, które jako szpital wypracowywaliśmy przez lata, a równolegle odpowie na potrzeby współczesnego pacjenta – wyjaśnia Stanisław Han, inwestor Vratislavia Medica i właściciel spółek wchodzących w skład Grupy HASCO. – Vratislavia Medica to propozycja nie tylko dla pacjentów, ale również dla NFZ. Do tej pory budowę podobnych placówek wspierały fundusze samorządowe bądź unijne. Szpital przy ul. Lekarskiej powstaje dzięki środkom prywatnym i tę placówkę przedstawiam jako propozycję dla NFZ. Liczę, że kontrakt z Funduszem pozwoli „postawi na nogi” możliwie najwięcej pacjentów – dodaje.
Bogata oferta szpitala Zakres usług Vratislavia Medica będzie obejmował rehabilitację neurologiczną i neurologię wraz z jedynym we Wrocławiu pododdziałem neurologii udarowej, a także rehabilitację dziecięcą, kardiologiczną, ogólnoustrojową i ortopedyczną. W placówce będzie funkcjonował również szpitalny oddział ortopedyczny, na którym będą wykonywane planowe zabiegi operacyjne.
– Nasza oferta jest odpowiedzią na potrzeby społeczne. Wrocław jest miastem, w którym czas oczekiwania na podstawowe zabiegi z zakresu ortopedii jest jednym z najdłuższych w Polsce – zaznacza Waldemar Taborski, Dyrektor Naczelny i Prezes Zarządu Vratislavia Medica. – W nowej placówce jesteśmy w stanie zapewnić leczenie dla około tysiąca pacjentów miesięcznie – dodaje.
Z myślą o osobach, które chcą rozpocząć aktywny tryb życia lub kontynuować go w bardziej świadomy sposób, specjaliści Vratislavia Medica zaoferują usługi z zakresu medycyny sportowej, obejmujące zarówno przygotowanie do uprawiania sportu, diagnostykę i leczenie urazów, jak i opiekę psychologa.
– W centrum Vratislavia Medica będzie można skorzystać z takich usług jak: orzecznictwo sportowe, ocena zdolności wysiłkowej, trening funkcjonalny i motoryczny, a wszystko po to, aby jak najlepiej przygotować się do uprawiana sportu bez narażania się na kontuzje i urazy – mówi Prezes Waldemar Taborski.
Podstawowe zabiegi rehabilitacyjne w nowej ofercie to fizykoterapia, kinezyterapia, hydroterapia oraz masaże. Uzupełnią je kriokomora, komora hiperbaryczna oraz jedyny we Wrocławiu basen z przeciwprądami do nauki chodzenia, umożliwiający przeprowadzenie najbardziej zaawansowanej rehabilitacji. W szpitalu mieścić się będzie również kilkanaście specjalistycznych przychodni.
Proces leczenia pacjenta będzie nadzorował interdyscyplinarny zespół, w którego skład wejdą lekarze, fizjoterapeuci, psychologowie, logopedzi, terapeuci zajęciowi, personel pielęgniarski oraz opiekun umożliwiający kontynuację leczenia chorego w środowisku domowym. Rehabilitacja będzie się odbywała w konsultacji i pod okiem współpracujących ze sobą specjalistów, którzy wcześniej leczyli pacjenta. Będą oni mieli również możliwość monitorowania efektów rehabilitacji.
Komfortowa przestrzeń dla pacjenta Pacjenci Vratislavia Medica leczeni będą zarówno na oddziałach szpitalnych (150 łóżek), jak i w ramach tzw. opieki dziennej (około 140 miejsc). Będą mogli korzystać z komfortowej obsługi – dwuosobowych sal chorych z własną łazienką, wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt sal zabiegowych, a także gabinetów lekarskich, rehabilitacyjnych i diagnostycznych. Szerokie, oznakowane ciągi komunikacyjne, dostosowanie do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową sprawią, że każdy pacjent będzie swobodnie przemieszczał się po placówce.
Budynek posiada cztery kondygnacje nadziemne o łącznej powierzchni użytkowej ponad 10 tysięcy m², parking oraz lądowisko dla helikopterów. Jest to pierwszy etap inwestycji, która w kolejnych latach zostanie rozbudowana o dodatkowe oddziały, dzięki czemu będziemy rozszerzać działalność o kolejne usługi. W szpitalu dostępna będzie również apteka z funkcją drive (zakupy bez wysiadania z samochodu).
Siedziba Vratislavia Medica powstaje przy ul. Lekarskiej 1 we Wrocławiu obok Autostradowej Obwodnicy Wrocławia i Obwodnicy Śródmiejskiej. Dzięki dobrej lokalizacji możliwy będzie sprawny dojazd do szpitala z różnych kierunków.
Ciesze się że Wrocław się rozwija.
Nareszcie będzie porządne i profesjonalne miejsce na rehabilitacje.
Super że we Wrocławiu powstaje placówka rehabilitacyjna, może będzie korzystać też na nfz