Instytut Grotowskiego: „Camille” oraz „Ostatnia taśma” /KONKURS/

Pod koniec października w Instytucie Grotowskiego będzie można zobaczyć dwa spektakle aktorów związanych z Teatrem ZAR: „Camille” Kamili Klamut oraz „Ostatnią taśmę” Alessandra Curtiego.

                                                                            Ostatnia taśma/Fot.Tobiasz Papuczys

28 i 29 października o godz. 19:00 w Sali Teatru Laboratorium w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego zaprezentowana zostanie „Ostatnia taśma” Samuela Becketta. Monodram połączony będzie ze spotkaniem (29 października o godz. 18:00) z twórcami spektaklu – aktorem Alessandrem Curtim i reżyserem Jarosławem Fretem. Spektakl w języku włoskim z polskimi napisami.

W sześćdziesiątą rocznicę pierwszego wystawienia „Ostatniej taśmy” Samuela Becketta rozpoczyna się trzydziestoletni projekt teatralny Alessandra Curtiego i Jarosława Freta. Zgodnie z założeniem włoski aktor będzie prezentował spektakl przez trzydzieści lat. „[…] Przygotowując inscenizację «Ostatniej taśmy», wychodzimy od sytuacji, w której młody aktor nagrywa swój głos, chcąc wykorzystać nagranie w przyszłości, gdy już będzie gotów na zmierzenie się z bohaterem Becketta. Najlepszym sprawdzianem tej gotowości jest próba przywołania Krappa już dziś – i tak przez trzydzieści lat” – mówią pomysłodawcy projektu.

Twórcy chcieliby zaproponować współpracę aktorom z różnych tradycji teatralnych, tak samo jak oni starających się wniknąć w tekst Becketta, skupionych na poszukiwaniu i zrozumieniu architektury ciszy. Planują przygotować nagrania głosów, spotkania wokół dramatu, wreszcie prezentacje „Ostatniej taśmy”. Praca nad ponownym odczytaniem „Ostatniej taśmy” towarzyszy projektowi „Back to Beckett”, w ramach którego wystawione zostaną jednoaktówki i sztuki telewizyjne Samuela Becketta w trzydziestą rocznicę jego śmierci w 2019 roku.

                                                                          Camille/Fot.Tobiasz Papuczys

30 października o godz. 19:00 w Sali Teatru Laboratorium Instytutu Grotowskiego będzie można obejrzeć spektakl Kamili Klamut stworzony we współpracy z Marianą Sadovską. Tytułowa Camille Claudel była rzeźbiarką, siostrą Paula Claudela oraz towarzyszką i twórczą partnerką Auguste’a Rodina. Ostatnie 30 lat swojego życia spędziła w zakładzie psychiatrycznym. Spektakl dotyka tematu cierpienia i samotności, jest wejrzeniem we wnętrze kobiety. „To formalnie szlachetny, wysmakowany wizualnie i uwewnętrzniony wizualnie – krzyk. […] Krzyk kobiety, która swoją osobowością i talentem burzy patriarchalny ład świata […]” pisał Adam Karol Drozdowski. W scenariuszu wykorzystano fragmenty listów Camille Claudel, wiersze Zuzanny Ginczanki oraz fragment utworu muzycznego zespołu Kobong. Na scenie Kamili Klamut towarzyszy Ewa Pasikowska.

Bilety do nabycia tutaj oraz przed spektaklami.

                                                                                KONKURS 

Mamy dla Was zaproszenia na:

  • „Ostatnia taśma” – 28.10. godz. 19:00 – 1 podwójne zaproszenie
  • „Ostatnia taśma” – 29.10. godz. 19:00 – 1 podwójne zaproszenie
  • „Camille” – 30.10. godz. 19:00 – 2 podwójne zaproszenia

Aby zdobyć bilety wystarczy wysłać maila na: kontakt@wroclawianin.info, w tytule maila wpisać tytuł preferowanego spektaklu plus wybraną datę, a w treści maila podać imię i nazwisko. Na Wasze maile czekamy do 25.10. do godz. 12.00. Zwycięzca wybierany jest losowo, wygrywa 18 mail.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *