IVAO REAL FLIGHT EVENT w Sky Tower już 14 lipca!

W najbliższą sobotę Sky Tower stanie się miejscem, z którego wirtualni kontrolerzy będą zawiadywać ruchem lotniczym na wirtualnym polskim niebie. Wszystko w ramach IVAO REAL FLIGHT EVENT – unikatowego w skali Europy wydarzenia dla miłośników lotnictwa.

Takiego wydarzenia na Dolnym Śląsku jeszcze nie było. 14 lipca Sky Tower zamieni się w wirtualne centrum kontroli ruchu lotniczego, z którego wirtualni kontrolerzy zawiadywać będą ruchem powietrznym w całym kraju. W trakcie symulacji wprowadzane będą rzeczywiste procedury i standardy wykorzystywane przez zawodowych pilotów i kontrolerów ruchu lotniczego. – W trakcie IVAO REAL FLIGHT EVENT jedna grupa osób wcieli się w zawodowych kontrolerów, druga zasiądzie za sterami wirtualnych samolotów. Będą to pasjonaci lotnictwa, którzy na co dzień wykonują różne zawody, ale którzy nierzadko posiadają równie dużą wiedzę, jak ich profesjonalni odpowiednicy – mówi Arkadiusz Fleiszer z Lotów Marzeń w Sky Tower. Podczas sobotniego wydarzenia będzie można nie tylko porozmawiać z uczestnikami IVAO REAL FLIGHT EVENT, ale także sprawdzić się w roli kontrolera. Odwiedzający będą mogli także spróbować swoich sił na symulatorze Boeinga 737 -800 pod czujnym okiem instruktorów Lotów Marzeń, na którym wykonywane będą loty według realnych procedur.

W sobotę Sky Tower stanie się miejscem spotkań miłośników lotnictwa. Jest to idealne miejsce na taką okazję, biorąc pod uwagę fakt, że Sky Tower to jeden z najwyższych budynków w Polsce, w którym dodatkowo znajduje się jedyny we Wrocławiu symulator Boeinga 737-800. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie – mówi Dorota Żmiejko, Manager ds. Marketingu Sky Tower.

IVAO REAL FLIGHT EVENT 2018 w Sky Tower organizowane jest przez Loty Marzeń oraz IVAO, największą platformę dla miłośników symulacji lotniczej. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12:00 i potrwa do godziny 20:00.

Loty Marzeń to idealnie odwzorowany kokpit, wyposażony w 8-metrowy system wizyjny i niesamowitą jakość obrazu, zapewniające wysoki stopień realizmu i moc wrażeń. Do wyboru tysiące lotnisk z całego globu – wszystkie dostępne na wyciągniecie ręki, bez licencji pilota i bez wcześniejszych szkoleń. W trakcie lotu pilotowi towarzyszy instruktor, który nie tylko przeprowadza krótkie szkolenie przed pierwszym lotem, ale też udziela wsparcia podczas bardziej wymagających elementów pilotażu. Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie ani strój pilota – Loty Marzeń zapraszają wszystkich, niezależnie od wieku.

IVAO – Virtual Aviation Organisation zostało stworzone w roku 1998 i od tego czasu sukcesywnie staję się największą platformą dla miłośników symulacji lotniczej, łącząc lotnicze hobby z realnymi procedurami. Entuzjaści lotnictwa z wykorzystaniem tej platformy w dowolnym momencie, dowolnym miejscu na świecie wcielić się mogą w rolę wirtualnego pilota lub kontrolera ruchu lotniczego. Dodatkowo organizacja z ogromnym zaangażowaniem włącza się w proces szkolenia swoich nowych członków, aby każdy mógł czerpać jak najwięcej ze wspólnej pasji. Przynależność, jak i korzystanie z oferowanego serwisu (zarówno po stronie pilota, jak i kontrolera ruchu lotniczego) jest w pełni bezpłatna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *