Jak imprezowo rozpocząć nowy rok akademicki

Studenckie życie kojarzy się dziś ze stażami i rozwijaniem kariery. Właśnie dlatego bardziej niż kiedykolwiek studentom przyda się okazja, by po prostu się wyluzować. Jakie wydarzenia warto zaliczyć tej jesieni i do kiedy można kupić bilety na imprezy studenckie?

W czasie roku akademickiego większość studentów rzeczywiście jest dziś zajęta budowaniem swojej przyszłej kariery. Pierwsze dni października to jednak wciąż czas, gdy na uczelni zbyt dużo się nie dzieje. Można więc wyskoczyć na koncert czy festiwal muzyczny. Kup bilet na imprezę studencką, taką jak Wielkie Otrzęsiny Wrocławia 2 października lub przeczytaj najpierw, które jeszcze wydarzenia tej jesieni są warte uwagi.

W Krakowie rok szkolny można zacząć z przytupem podczas Unsound Festival 6 października. W tym roku hasło to „solidarność”, a w programie ma być więcej niż zwykle protest-songów i utworów o ważnych dla świata sprawach. Dla zbuntowanych nastolatków, którzy właśnie wybierają się na studia – w sam raz. Jeszcze można kupić bilety na imprezę Unsound, choć pozostało do niej już tylko kilka dni.

Imprezy dla studentów na wschodzie Polski

W Białymstoku 3 października ma miejsce festiwal muzyczno-gastronomiczny Tapas Festival. Studenci będą mogli posłuchać lubianego w tych kręgach Tymona Tymańskiego, próbując jednocześnie tapas w barze Zmiana Klimatu. Warto kupić bilety na to wydarzenie, bo za 15-20 złotych można nie tylko spróbować czegoś nowego, ale i posłuchać muzyki na żywo.

Tego samego dnia w Lublinie odbędzie się Wielka Studencka Parapetówka. Gwiazdą ma być Ronnie Ferrari, który stał się ostatnio popularny w kręgach muzyki tanecznej. Organizatorem jest SilentClub, którego pracownicy zastrzegają, że kupić bilety na imprezę będzie można dopiero na kilka dni przed wydarzeniem. Aktualnie możliwa jest rezerwacja miejsc. Fani jedzenia i muzyki, podobnie jak w Białymstoku, mogą też rozerwać się w Rzeszowie. Galeria nowy Świat organizuje od 11 do 13 października Street Food Festival. Będą występy muzyczne i jedzenie z najlepszych polskich food trucków, a do tego nie trzeba kupować biletu na imprezę, bo wstęp jest darmowy.

Kup bilety na imprezy w największych miastach

W Warszawie w pierwszym tygodniu roku akademickiego odbywa się Avant Art Festival. Świetny dla każdego, kto interesuje się mniej oczywistymi tropami w muzyce i lubi poznawać nowych artystów.

Z kolei w Trójmieście 3 października odbywają się Studenckie Otrzęsiny Trójmiasta. Idealne miejsce, by poznać nowych znajomych z grupy lub przywitać się ze starymi po wakacjach. W Poznaniu w ramach integracji studenckiej w pierwszy piątek nowego roku akademickiego na jednym bilecie uczniowie szkół wyższych mogą wejść do dziesięciu klubów. Stolica Wielkopolski znana jest z clubbingu i to głównie muzyki klubowej będzie można wówczas posłuchać. Całe wydarzenie ma trwać do świtu, na studentów czekają specjalne promocje, a bilety na imprezę kupić można będzie na miejscu w czwartek 3 października. W ubiegłorocznej edycji udział wzięło 5 tysięcy osób; w tym roku organizatorzy liczą na jeszcze więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *