Jak powinno przebiegać fachowe tapetowanie we Wrocławiu?

Wybrałeś już swoją wymarzoną tapetę? Jesteś gotowy do tego, aby zmienić oblicze pokoju? W takim razie możesz rozpocząć tapetowanie we Wrocławiu! Chcąc ułatwić Ci zadanie i pomóc w uzyskaniu jak najlepszego efektu końcowego, stworzyliśmy krótki poradnik, z którego dowiesz się jak – krok po kroku – powinno przebiegać tapetowanie. Zaczynamy!

Krok 1 – Wybór tapety i kleju

Oczywiście na samym wstępie warto wybrać odpowiednią tapetę, która nie tylko będzie posiadała właściwy wzór, ale również będzie wykonana z wysokiej jakości materiału. Możesz postawić na produkty papierowe, a także – co szczególnie polecamy – o podłożu winylowym lub fizelinowym, które są o wiele bardziej odporne na uszkodzenia.

Klej dobierasz pod kątem rodzaju tapety – dzięki oznaczeniom na opakowaniu, nie będziesz mieć z tym najmniejszego problemu, a w razie jakiegokolwiek problemu, możesz poprosić o pomoc pracownika marketu budowlanego.

Krok 2 – Przygotowania

W drugim kroku przechodzimy do tapetowania, które wymaga odpowiednich przygotowań. Przede wszystkim musisz zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia – pędzel do nanoszenia farby, gumowe rolki do wygładzania tapety na ścianie, poziomicę i ołówek, nożyk do cięcia tapety, stołek lub drabinę oraz wiadro wraz z przyrządem do mieszania kleju.

Przed samym procesem tapetowania, powinieneś odpowiednio wymieszać klej (zgodnie z instrukcją, znajdującą się na tapetowaniu) oraz odpowiednio wymierzyć szerokość rolki tapety i oznaczyć ołówkiem miejsca, w których zamontujesz ją na ścianie. Ołówek przyda się także do zaznaczenia długości tapety oraz miejsca jej ucięcia w odpowiednim miejscu.

Pamiętaj też, aby dokładnie oczyścić ściany z zabrudzeń i usunąć nierówności – w wielu przypadkach niezbędne okaże się gruntowanie powierzchni!

Krok 3 – tapetowanie we Wrocławiu

Jeżeli przygotowania masz już za sobą, dokonałeś wszelkich pomiarów i przyciąłeś tapety, możesz zabrać się za główne czynności. Podstawą tapetowania jest odpowiednie nałożenie kleju – bezpośrednio na tapetę lub ścianę (w zależności od rodzaju tapety). Musi być go odpowiednio dużo, by tapeta trzymała się podłoża. Najlepiej zacząć od góry i stopniowo przyklejać tapetę schodząc w dół, w międzyczasie przyciskając ją wspomnianą rolką (wałkiem). Musisz to zrobić bardzo dokładnie, aby uzyskać gładką powierzchnię. Postępuj tak z każdym kolejnym paskiem tapety.

Uwaga! W większości przypadków konieczne będzie docinanie nadmiaru tapety – uda Ci się to dzięki zastosowaniu ostrego nożyka. Pamiętaj, aby wykonać to precyzyjnie, bo w przeciwnym razie końcowy efekt będzie mało estetyczny!

A może lepiej postawić na specjalistów?

Pamiętaj – jeżeli nie czujesz się na tyle pewnie, by samodzielnie zabrać się za tapetowanie, możesz skorzystać z pomocy specjalistów. We Wrocławiu działa wiele firm (https://www.master-bud.net/oferta/), oferujących najwyższą jakość usług, dzięki którym uzyskasz doskonały i trwały na lata efekt. A przy tym unikniesz niepotrzebnych nerwów, zaoszczędzisz czas, a nawet pieniądze, które musiałbyś wydać na dodatkowy materiał!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *