Jak pozyskać najcenniejszych pracowników do firmy? Najlepiej z pomocą agencji HR we Wrocławiu

Aż połowa wrocławskich przedsiębiorców przyznaje, że miała lub ma problemy ze znalezieniem wartościowych pracowników. Wynika to nie tylko z niedostatecznej podaży fachowców, ale także z rosnącej presji płacowej oraz silnej konkurencji ze strony innych firm, które regularnie „podkupują” sobie najlepszych kandydatów. Aby mieć szansę w tej rywalizacji warto skorzystać z pomocy ekspertów, czyli doświadczonej agencji HR we Wrocławiu. Jest to bardzo dobra inwestycja, która zagwarantuje dostęp do najcenniejszych pracowników.

Skuteczna rekrutacja na dowolne stanowisko

Podstawowym zadaniem firmy HR, która została wynajęta w celu znalezienia najlepszych pracowników do firmy klienta, jest opracowanie strategii rekrutacyjnej uwzględniającej zarówno potrzeby przedsiębiorcy, jak i jego możliwości finansowe. Pamiętajmy, że wysokiej klasy specjaliści chcą być dobrze wynagradzani, dlatego nie ma możliwości pozyskania takiego pracownika, jeśli pracodawca nie może mu zaoferować godnych warunków zatrudnienia.

Ograniczony budżet jest jednak bardzo dobrym argumentem przemawiającym za tym, aby rzeczywiście skorzystać z pomocy agencji HR. Profesjonaliści dobrze wiedzą, jak zaplanować rekrutację i jak zaprezentować markę pracodawcy, aby dana oferta stała się atrakcyjna w oczach cennych pracowników. Zadaniem wynajętego zespołu HR jest uwypuklenie atutów pracodawcy (np. klarowna ścieżka awansu, bonusy pozapłacowe), aby w ten sposób przykryć wady, do których zaliczymy mało konkurencyjne wynagrodzenie.

Proces rekrutacji prowadzonej przez profesjonalną agencję HR we Wrocławiu zawsze jest (a przynajmniej powinien być) planowany indywidualnie. Pierwszym krokiem jest dokładne określenie oczekiwań względem pracownika. Na tej podstawie specjaliści tworzą profil kandydata, do którego dopasowują poszczególne osoby nadsyłające aplikacje. W ten sposób mogą rekomendować klientowi zatrudnienia tylko tych osób, które rzeczywiście spełniają potrzeby pracodawcy tak pod kątem kwalifikacji zawodowych, jak i cech charakterologicznych.

Szybka reakcja to podstawa

Na wrocławskim rynku nieustannie trwa rywalizacja o najlepszych pracowników – szczególnie dobrze widać to w branży IT, której Wrocław jest zagłębiem. Tutejsi przedsiębiorcy muszą wykazywać się daleko idącą kreatywnością, aby przekonać do przyjęcia oferty osoby mające wysokie i rzadkie umiejętności – w końcu rywalizują o nich nie tylko między sobą, ale także z konkurencją z m.in. Warszawy, Katowic czy nawet Niemiec.

Bardzo ważnym elementem strategii pozyskiwania najcenniejszych pracowników jest więc szybkie reagowanie na zmieniające się potrzeby przedsiębiorstwa. To pozwala być o krok przed konkurencją i zatrudniać osoby, które mogłyby znaleźć się w kręgu zainteresowania innych firm.

Pisząc prościej: jeśli w firmie powstaje wakat, to dobrze jest mieć już opracowaną strategię na taki wypadek i rozpocząć rekrutację praktycznie od razu. Będzie to możliwe, jeśli przedsiębiorca współpracuje z profesjonalną agencją HR we Wrocławiu, jak Verita HR – agencja rekomendowana aż przez 97% klientów biznesowych.

Verita HR ( https://veritahr.com/wroclaw/ ) oferuje unikalną na wrocławskim rynku usługę Outsourcingu Procesów Rekrutacyjnych. Polega ona na przejęciu od klienta wszystkich obowiązków związanych z pozyskiwaniem pracowników do firmy. Dzięki temu agencja może podjąć błyskawiczną reakcję i rozpocząć proces rekrutacji zaraz po otrzymaniu sygnału od klienta.

Rośnie popularność headhuntingu

Najcenniejsi pracownicy nie zawsze biorą udział w standardowym procesie rekrutacji. Dotyczy to w szczególności osób mających unikalne kwalifikacje, dobrze wiedzących, że nie muszą starać się o pracę, ponieważ to pracodawcy regularnie rywalizują o ich podpis pod umową. Jak dotrzeć do takich pracowników? Najlepszym sposobem jest headhunting.

Headhunting to usługa oferowana przez czołowe agencje HR, w tym Verita HR, którą można rekomendować przedsiębiorcom chcącym szybko pozyskać wysokiej klasy specjalistów zanim ubiegnie ich konkurencja. W przypadku niektórych stanowisk, na przykład managerskich, kierowniczych czy wymagających specjalistycznych kwalifikacji, ogłoszenie rekrutacji może nie przynieść spodziewanych efektów. Wszystko przez to, że chcemy pozyskać osoby, które najpewniej nie szukają aktywnie nowego zatrudnienia, czyli nie przeglądają ogłoszeń i nie odpowiadają na nie.

Do takich pracowników trzeba dotrzeć innymi, nieformalnymi kanałami i zrobić to maksymalnie dyskretnie, do samego końca nie zdradzając tożsamości pracodawcy (by uniknąć konfliktów z innymi firmami). Agencja HR znajduje takich kandydatów, kontaktuje się z nimi i składa im ofertę kontynuowania kariery w przedsiębiorstwie swojego klienta.

Skuteczność headhuntingu jest ściśle uzależniona od tego, czy agencji uda się wykreować atrakcyjny wizerunek pracodawcy w oczach kandydata i udowodnić mu, że zmiana miejsca zatrudnienia będzie dla niego korzystna – nie tylko z finansowego punktu widzenia.

Jak widać skorzystanie z pomocy agencji HR we Wrocławiu jest zdecydowanie najlepszym sposobem na to, aby pozyskać do firmy najcenniejszych pracowników oraz uniknąć żmudnego, nieefektywnego procesu rekrutacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *