Jak skutecznie nauczyć się języka angielskiego online?

Czy warto uczyć się języków obcych poprzez sieć? Na to pytanie trzeba odpowiedzieć na dwa sposoby. Po pierwsze zawsze nauka języków obcych, a szczególnie tego najbardziej popularnego w naszym kraju języka angielskiego jest potrzeba i warta naszego trudu. Co do nauki języka obcego poprzez Internet – mimo tego, że można się spotkać z różnymi zdaniami na ten temat, to każda forma nauki języka jest dobra.

 Trzeba pamiętać, że jak każda metoda ma swoje zalety i wady. To jakie będą efekty nauki pobieranej drogą online zależy tak naprawdę od nas samych, od naszego zaangażowania i dobrania metody nauczania do tej, którą się preferuje. 

Nauka angielskiego online czy stacjonarnie?

Jak pokazują liczne badania, większość osób podejmujących jakiekolwiek szkolenia w tym również naukę języka angielskiego, preferuje nauczanie w szkołach tradycyjnych, które mają swoją realną siedzibę. Jest to za pewne wynik nieco tradycyjnego myślenia, gdzie ważne jest to co można dotknąć, zobaczyć w rzeczywistości. Szkolenie online, zdobywa co raz większą liczbę swoich zwolenników. Nauczanie języka angielskiego online, jest na pewno wygodniejsze. Daje ono możliwość pobierania nauki kiedy tylko się chce i gdzie przyjdzie na to ochota. Chcemy się uczyć siedząc w łóżku? Nie ma problemu. Wolimy się uczyć w plenerze? Proszę bardzo, wystarczy komórka, laptop lub tablet i już można pobierać naukę. Nie chcemy płacić za szkolenie, również nie ma większego problemu, gdyż w sieci jest wiele kursów również języka angielskiego dostępnych za darmo. Jednak takie kursy to nie tylko same plusy. Bardzo często w przypadku korzystania z darmowych kursów językowych, kursant jest pozbawiony możliwości kontaktu z nauczycielem, który może skorygować błędy jakie można popełniać w trakcie pobierania nauki. Często wymowa jest sprawdzana przez moduł elektroniczny, który nie jest jednak idealny i może nie wyłapać błędu, lub wskazywać, że taki został popełniony, mimo, że wymowa była prawidłowa. Nauczanie języków obcych poprzez sieć wymaga bardzo dużego wysiłku ze strony ucznia i też samozaparcia. Brak pewnej zachęty, jaka często pada z ust nauczyciela może sprawić, że szybko się można się zniechęcić. 

Nauka angielskiego – znajdź złoty środek 

Najlepszym wyjściem jest znalezienie złotego środka nauki języka angielskiego. Wydaje się, że właśnie taki złoty środek został znaleziony między innymi przez wrocławską szkołę Gerelis https://gerelis.pl/. Okres pandemii sprawił, że dopasowali swój niezwykły autorski program nauki języków do warunków e-learningu. Ich program zakładał, że kursanci będą mogli się uczyć w niewielkich grupach, dzięki czemu native speaker będzie mógł poświęcić odpowiednio sporo czasu każdemu z kursantów. Jednocześnie praca w grupie sprawi, że pomiędzy członkami tej grupy może się wytworzyć zdrowa rywalizacja, a jednocześnie uczniowie mogą się uczyć od siebie. To podejście również zaczęto stosować w szkoleniach online. Kursy języka angielskiego prowadzone online są dla osób dorosłych https://gerelis.pl/kursy/kursy-dla-doroslych/, a także dla młodszych chętnych na doskonalenie tego pięknego języka. Jest pewna swoboda co do nauczania, gdyż każdy siedząc u siebie w domu czuje się bardziej swobodnie, a jednocześnie ma kontakt nie tylko z samym native speakerem, ale również z pozostałymi uczestnikami kursu. Stały kontakt z nauczycielem jest bardzo ważny. Program nauczania stosowany przez szkołę Gerelis zakłada kształcenie oraz doskonalenie umiejętności prowadzenia swobodnej konwersacji. Poprzez tradycyjny kurs online takich umiejętności się nie nabierze. Nie da tego również żaden program do nauczania języka. Twórcy i pracownicy szkoły Gerelis zauważyli, że najskuteczniejszą formą nauki jest prowadzenie rozmów. Nawet gramatyka do poziomu A1 jest przekazywana poprzez konstruowanie zdań z wykorzystaniem słownictwa. Zamiast korzystania z podręczników i wkuwania suchych formułek stosuje się różne zabawy językowe, dzięki którym już po krótkim czasie można w miarę swobodnie rozmawiać w języku angielskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *