Jarmark i spotkanie ze Świętym Mikołajem w Arkadach Wrocławskich

Od początku grudnia aż do Wigilii w Arkadach Wrocławskich odbywa się Jarmark Świąteczny, podczas którego swoje wyroby zaprezentuje kilkunastu lokalnych rękodzielników, wytwórców tradycyjnej żywności oraz producentów ozdób świątecznych. Nie zapomniano też o najmłodszych – 6 grudnia centrum handlowe odwiedzi Święty Mikołaj, a jego asystenci zaproszą dzieci do udziału w bezpłatnych warsztatach.

                                                                                        fot.: mat.pras.

Podczas Jarmarku Świątecznego w Arkadach Wrocławskich na specjalnie przygotowanych stoiskach pojawią się kulinarne przysmaki, nietypowe wyroby oraz oryginalne rękodzieła. Nabyć będzie można m.in. tradycyjne sery górskie, pierogi, wędliny, naturalny chleb na zakwasie, domowej roboty ciasta, pierniki, aromatyczne chałwy, a także ekologiczne wina, nalewki czy miodny pitne. Oprócz artykułów spożywczych odwiedzający znajdą też ręcznie robioną biżuterię, kamienie naturalne, bursztyny, świeczki, produkty wykonane techniką decoupage, a nawet tkane w domowych warunkach ubrania dla dorosłych czy ręcznie szyte ubranka i kołderki dla dzieci. Nie zabraknie oczywiście wykonanych przez rękodzielników ozdób choinkowych i świątecznych stroików, a także stoisk producentów bombek. Jarmark Świąteczny potrwa do 24 grudnia.

Spotkanie ze Świętym Mikołajem i warsztaty skandynawskie

6 grudnia, między godz. 12:00 a 19:00, w Arkadach Wrocławskich odbędzie się event mikołajkowy. W złotych saniach, stojących przy rozłożystej i mierzącej aż 9 metrów wysokości choince, zasiądzie Święty Mikołaj.

Najmłodszych i rodziców z pewnością ucieszy możliwość zajęcia miejsca obok woźnicy i zrobienia pamiątkowego zdjęcia. Dzieci będą mogły też wziąć udział w bezpłatnych warsztatach skandynawskich, podczas których wykonają stroiki świąteczne, wianki, pudełka na prezenty i świeczki. Amatorzy słodkości własnoręcznie udekorują pierniczki i wykonają kalendarze adwentowe. Nie zapomniano też o konkursach z nagrodami i wacie cukrowej w kształcie… śnieżnych kul. Magiczną atmosferę świąt dopełnią inspirowane baśniową przyrodą iluminacje i dekoracje rodem z królestwa zwierząt.

Świąteczna iluminacja inspirowana baśniową przyrodą

W okresie przedświątecznym Arkady Wrocławskie ukazują się odwiedzającym w eleganckich gwiazdkowych szatach. Modernistyczna bryła centrum zyskała blask za sprawą minimalistycznych, przecinających ją pionowo kurtyn świetlnych rozjarzonych tysiącami punktów LED. Subtelne dekoracje w tym samym stylu powitają gości także nad wejściem do budynku, ale już po przekroczeniu jego progów znajdą się oni w zupełnie innym świecie. W tym roku Arkady Wrocławskie postanowiły bowiem przenieść swoich klientów do baśniowego lasu, zamieszkałego przez pluszowe niedźwiadki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *