Jawor: Chcieli wręczyć łapówkę policjantom, za przestępstwo odpowiedzą przed sądem

Jaworscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który próbował ich przekupić w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Liczył na to, że funkcjonariusze „przymkną oko” na jazdę kolegi, na podwójnym gazie. Natomiast w innej sytuacji po 1000 złotych chciał wręczyć funkcjonariuszom 22-letni mieszkaniec Legnicy, kiedy policjanci ruchu drogowego znaleźli w jego samochodzie zawiniątko z zawartością metamfetaminy. Przypomnijmy, że za próbę wręczenia funkcjonariuszom korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od wykonania obowiązków służbowych grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze zatrzymali do kontroli drogowej osobowego Opla. Jego kierowca miał wyraźne problemy z utrzymaniem właściwego kierunku jazdy. Podczas podjętych czynności szybko wyjaśniło się dlaczego 27-letni obywatel Ukrainy, siedzący za kierownicą, z trudnością prowadził samochód. Wykonane alkomatem badanie wskazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Zatrzymany kierowca poprosił o pomoc kolegę. Przybyły na miejsce zdarzenia 39-letni mieszkaniec Górnego Śląska z marszu zaproponował policjantom 200 zł korzyści majątkowej, w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Był przekonany, że w takiej sytuacji funkcjonariusze „przymkną oko” na jazdę kolegi w stanie nietrzeźwości. W konsekwencji swojego zachowania obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Z kolei

Z kolei w innym powiecie na terenie Dolnego Śląska funkcjonariusze legnickiej drogówki zatrzymali kierowcę samochodu osobowego marki BMW, który na widok mundurowych, szybko zjechał na pobocze i wyłączył światła.

Podczas sprawdzania dokumentów kierowcy policjanci zauważyli, że mężczyzna wyciągnął z kieszeni zawiniątko i wsunął je za fotel pasażera.

Funkcjonariusze natychmiast zareagowali i sprawdzili pojazd, gdzie po chwili znaleźli papierek z zawartością białej substancji krystalicznej. Po przebadaniu testerem okazało się, że jest to metamfetamina, z której można było uzyskać kilkanaście porcji handlowych narkotyku. 22-latka zatrzymano i przewieziono do policyjnego aresztu. W trakcie doprowadzenia mężczyzna usiłował dogadać się z policjantami, proponując im łapówkę w kwocie 1000 złotych dla każdego z nich w zamian za odstąpienie od czynności.

Jak się okazało, próba przekupstwa oraz posiadane w samochodzie środki odurzające to nie jedyne przewinienia popełnione przez zatrzymanego. Podczas sprawdzania miejsca zamieszkania 22-latka  funkcjonariusze ujawnili dodatkowo kilka działek marihuany. Podejrzany usłyszał już zarzuty, do popełnienia których się przyznał.

Przypomnijmy, że zgodnie z polskim prawem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a za posiadanie narkotyków do lat 3. Natomiast za próbę wręczenia funkcjonariuszom korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od wykonania obowiązków służbowych grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Źródło: KPP w Jaworze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *