Jazztopad Festival odbędzie się również w USA!

Już po raz czwarty specjalna edycja wrocławskiego Jazztopad Festival odbędzie się w Stanach Zjednoczonych. Jest ona organizowana we współpracy z Instytutem Kultury Polskiej w Nowym Jorku i przy w wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza. W październiku 2018 r. wystąpią w Nowym Jorku wielokrotnie nagrodzeni artyści, m.in. Wacław Zimpel, Piotr Orzechowski (Pianohooligan), Kuba Więcek, Michał Barański oraz Łukasz Żyta. Jesienią Jazztopad Festival powróci również do Waszyngtonu – 1 października odbędzie się tam koncert Piotra Orzechowskiego.

Jazztopad Festival, najważniejsze tego rodzaju wydarzenie w Polsce, ma swoje edycje satelitarne na całym świecie (Japonia, Turcja, Korea Południowa). Od ponad dziesięciu lat festiwal zamawia nowe utwory u najważniejszych artystów amerykańskich, m.in. u Wayne’a Shortera, Charlesa Lloyda, Jasona Morana, Williama Parkera, Vijaya Iyera i Terence’a Blancharda. Jazztopad Festival współpracuje z tak prestiżowymi organizacjami, jak Jazz at Lincoln Center, Monterey Jazz Festival, Kennedy Center, London Jazz Festival czy Los Angeles Philharmonic. Nagrania z koncertów zarejestrowanych podczas festiwalu zostały wydane przez wytwórnie ECM i Blue Note Records.

Amerykańska edycja Jazztopad Festival jest przede wszystkim doskonałą okazją do poznania najważniejszych postaci polskiej współczesnej sceny jazzowej. Jazztopad Festival jest dobrze rozpoznawalną marką na świecie – wydarzenie jest cenione zarówno za jakość i poziom samego festiwalu, jak i kunszt artystów.

Amerykańska edycja Jazztopad Festival jest prezentowana przez Narodowe Forum Muzyki we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza oraz Instytutem Kultury Polskiej w Nowym Jorku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *