Już ponad 2 tysięcy domowych odbiorów elektrośmieci

Mieszkańcy Wrocławia biorą udział w programie „Moje miasto bez elektrośmieci”, w którym osiągają imponujące wyniki. Już 2 tysięcy razy skorzystali z usługi domowych odbiorów elektrośmieci. Pokazują w ten sposób, że dla mieszkańców Wrocławia ważna jest idea troski o środowisko.

„Moje miasto bez elektrośmieci” jest autorskim programem organizacji ElektroEko. Celem akcji jest tworzenie efektywnego i funkcjonalnego systemu zbierania elektrośmieci oraz kształtowanie postaw ekologicznych wśród mieszkańców Polski. Uczestnicy programu mogą korzystać z domowych odbiorów wielkogabarytowych elektrośmieci.

Nadchodzące święta są okazją do generalnych porządków w naszych mieszkaniach, piwnicach czy garażach. Podczas sprzątania możemy odnaleźć dawno zaginione rzeczy, ale i te, które kilka lat temu odstawiliśmy na bok nie wiedząc co z nimi zrobić. Może to być zepsuty telewizor, zmywarka czy lodówka. Dlatego wielkanocne porządki są doskonałym momentem na pozbycie się tych rzeczy. Jednak musimy pamiętać, że zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny nie może zostać wyrzucony na zwykłe wysypisko. Elektrośmieci zawierają wiele niebezpiecznych pierwiastków i związków, takich jak: rtęć, kadm, freon czy azbest. Jeśli nie potraktujemy ich odpowiednio zawarte w nich substancje uwolnią się do środowiska zatruwając glebę i wodę.

W celu pozbycia się elektrośmieci z naszych domów wystarczy zadzwonić pod numer 2222 333 00, by umówić się w dogodnym dniu i terminie na darmowy odbiór zepsutych urządzeń. Jest to doskonała okazja, aby skrzyknąć sąsiadów i razem zebrać wielkogabarytowe, niepotrzebne urządzenia, takie jak na przykład: telewizor (powyżej 24 cali), lodówka, zmywarka czy pralka.

Infolinia, z którą należy kontaktować się w celu odebrania elektrośmieci dostępna jest od poniedziałku do piątku, w godzinach 8-17, natomiast w sobotę w godzinach 8-13

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *