Kamienna Góra: szajka wyłudzająca kredyty zatrzymana

Funkcjonariusze zwalczający Przestępczość Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze na podstawie wcześniejszych ustaleń rozpracowali osoby dokonujących oszustw na szkodę jednej z grup kredytowych działających w powiecie kamiennogórskim. Sprawcy tym celu posługiwały się sfałszowanymi dokumentami o zatrudnieniu w celu wyłudzenia kredytów. Teraz może im grozić nawet kara do 8 lat pozbawienia wolności.


                                                                                      źródło fot.: pixabay.com
Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze ustalili 5 osób, podejrzanych o oszustwa popełnione w okresie od czerwca do lipca br., polegające na wyłudzeniu kredytów z jednej z grup kredytowych działających na terenie powiatu kamiennogórskiego. Jak ustalili policjanci zatrzymane osoby w wieku od 32 do 67 lat posługując się sfałszowanymi dokumentami o zatrudnieniu, zawierali umowy o pożyczki.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, jak również sprawdzają czy nie doszło do innych oszustw na wymienione zaświadczenia o zatrudnieniu.

Sprawcom grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Kamiennej Górze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *