Kino Nowe Horyzonty z nominacją do Nagród PISF

Wrocławskie Kino Nowe Horyzonty znalazło się w gronie nominowanych do Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii kino za lata 2019-2020. Obok krakowskiego Kina pod Baranami i Kina Muza we Włoszczowie, KNH powalczy o jedno z najważniejszych wyróżnień przyznawanych za osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiej kinematografii.

Kino Nowe Horyzonty od 9 lat napędza filmowy rytm stolicy Dolnego Śląska, zapraszając widzów do przeżywania i dzielenia się emocjami przed wielkim ekranem. Jego znakiem rozpoznawczym jest repertuar, prezentujący dobre kino środka, festiwalowe hity, kultowe produkcje i rozmaite przeglądy filmowe.

To miejsce otwarte dla każdego – wśród stałych cykli kina znajdują się m.in. seanse dla najmłodszych, czwartkowe seanse dla rodziców z małymi dziećmi, filmowe spotkania dla seniorów, pokazy z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących, przygotowane we współpracy z Fundacją KATARYNKA czy seanse filmów w ukraińskiej wersji językowej. W programie kina nie brakuje również wydarzeń specjalnych: seansów z muzyką na żywo, transmisji oper, baletów oraz spektakli z najsłynniejszych scen artystycznych, pokazów z udziałem twórców filmowych oraz programów edukacyjnych takich jak Akademia Kina Światowego oraz Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Każdego lata w kinie odbywa się największy festiwal filmowy w Polsce – MFF Nowe Horyzonty, a jesienią prezentowane są wszystkie stany kina w ramach American Film Festival.

Rozdanie Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej odbędzie się 21 września podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *