Kłodzko: Przestępcza grupa okradała firmowe sklepy w centrach handlowych

Policjanci z Kłodzka rozbili grupę przestępczą, która zajmowała się okradaniem sklepów w galerii handlowej. W ciągu jednego dnia sprawcy potrafili ukraść towar w kilku takich lokalach. Były to przede wszystkim markowe ubrania, perfumy i sprzęt elektroniczny. Okazało się, że podejrzani dokonywali podobnych przestępstw na terenie innych miast województwa dolnośląskiego i opolskiego. Zatrzymanym osobom, wśród których są dwie kobiety może teraz grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego kłodzkiej komendy w wyniku pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali podejrzanych o kradzieże na terenie galerii handlowej. Sprawcy wykorzystywali chwilową nieuwagę sprzedawców i kradli markową odzież, perfumy i sprzęt elektroniczny. Podejrzanymi o liczne kradzieże okazały się dwie kobiety w wielu 26 i 31 lat oraz dwóch mężczyzn w wieku 27 i 39 lat mieszkańcy powiatu świdnickiego. Przestępcza grupa działała wspólnie i w porozumieniu. Zostali zatrzymani na terenie Świdnicy.

Po przeprowadzonych przez funkcjonariuszy sprawdzeniach okazało się, że wszyscy zatrzymani byli poszukiwani w celu ustalenia miejsca pobytu przez kilka jednostek policji województwa dolnośląskiego. Natomiast 39-latek był również poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo.

W wyniku podjętych czynności, policjanci zajmujący się zatrzymaną grupą przestępczą ujawnili w ich samochodzie amfetaminę należącą do zatrzymanej 26-latki. Z zabezpieczonej substancji można byłoby przygotować kilkadziesiąt porcji narkotyków. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tych kradzieży oraz ustalają co podejrzani zrobili ze skradzionym mieniem. Straty powstałe w wyniku kradzieży na terenie galerii handlowej w Kłodzku to kilka tysięcy złotych.

Okazało się, że podejrzani dokonywali podobnych przestępstw na terenie innych miast województwa dolnośląskiego i opolskiego, za co zostaną rozliczeni.

Teraz za popełnione czyny grozić im może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Kłodzku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *