Kolejna edycja FESTIWALU WACHLARZ WE WROCŁAWIU!

Już za miesiąc (21 maja) odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Wachlarz – wielkiego spotkania podróżników, reporterów oraz twórców internetowych. Tym razem – we Wrocławiu – pod hasłem “Nieznane Światy”, spotkają się podróżnicy, reportażyści, znani YouTuberzy i blogerzy, by opowiedzieć swoje historie.

Gośćmi na tegorocznym Festiwalu Wachlarz będą m.in. Ola Gumowska, Maciej Moskwa, Wojciech Jagielski, Renata Koper, Michał Kędziora czy Wojciech Grzędziński – goście, którzy zawsze zachwycają swoimi opowieściami, doświadczeniami, zdjęciami, filmami czy historiami. Wachlarz jako festiwal też podróżuje, gdyż w każdym roku organizatorzy organizują go w innym miejscu. Tematem tegorocznej edycji tylko pozornie nawiązywać będzie do nieznanych światów geograficznie. Poznamy też świat historii ubioru, kosmosu czy duchowości. Na festiwalu odbedzie się również szesnaście prezentacji podzielonych na 4 bloki, a w każdym wystąpi czterech mówców. Jak mówi Wiola Samborska (pani dyrektor Biura Promocji Miasta i Turystyki oraz partner wydarzenia) Wrocław jest miastem spotkań, miastem różnorodnym, które tworzą mieszkańcy i ich szczególne historie. Organizatorom zależy, aby podróżnicy poznali wrocławian, naturalnych ambasadorów  miasta. Na obecności Festiwalu we Wrocławiu będą mogli skorzystać  mieszkańcy – bo będą mieli okazję spotkać się z ciekawymi twórcami oraz podróżnicy z całej Polski – bo zobaczą nieznane światy Wrocławia i poznają jego wyjątkową atmosferę. W piątek 20 maja, po godzinie 19:00 odbędzie się też pokaz filmów reporterskich z całego świata. Dokumenty będzie można oglądać w Centrum Informacyjnym Barbara. Wydarzeniu towarzyszy też wystawa zdjęć Wrocławia oraz specjalne warsztaty, które zorganizowane zostaną w niedzielę 22 maja.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 21 maja we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty o godzinie 10 rano i potrwa do 17. W tym czasie odbędzie się 15 prezentacji ubarwionych multimediami. Liczba miejsc na wydarzenie jest ograniczona.

Pierwszy Wachlarz odbył się w marcu 2013 roku, obecnie organizowana jest ósma edycja. Od samego początku jest to wydarzenie, które jako jedyne w Polsce łączy świat podróży, reportażu, blogów, vlogów i twórców. Całe spotkanie adresowane jest do osób, które spragnione są opowieści z podróży, mają otwarte głowy, chcą podróżować, szukają inspirujących opowieści, są ciekawi świata, fascynuje ich twórczość – książkowa, reportażowa, internetowa, której tłem są podróże albo historie. Rejestracja: http://wachlarz2016.evenea.pl/ Strona wydarzenia: http://wachlarz.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *