Konie arabskie po raz pierwszy w tym sezonie na Partynicach

arabskie partynice wrocław

7 maja na wrocławskich Partynicach po raz pierwszy w tym sezonie pobiegły trzy konie arabskie.

Arabskie debiuty

Pierwszy raz w tym sezonie zaprezentowały się na torze trzyletnie konie arabskie, ze stadniny Al Khalediah Poland. To zlokalizowana w Nowych Wrońskach na Mazowszu filia legendarnej saudyjskiej stadniny od tej samej nazwie. Powstała w 2008 r. i od tamtej pory wyhodowane w niej araby odnoszą sukcesy na Służewcu.

W drugiej gonitwie dnia pobiegły Fazza Al Khalediah ze stajni Michała Borkowskiego i Johar Al Khalediah trenowany przez Wiesława Kryszyłowicza. W następnym wyścigu – dwa kolejne ogiery z tej stadniny – Karim Al Khalediah (tr M. Borkowski) i Nader Al Khalediah (tr. W. Kryszyłowicz).

Pierwsze wystąpienie kłusaków

Po raz pierwszy ścigały się również kłusaki, które pobiegły jako pierwsze. Część z nich miała już za sobą starty na torach zagranicznych. W najliczniej obsadzonej gonitwie szóstej na starcie stanęło 12 zaprzęgów, w tym dwa z Czech. Z kolei w wyścigu otwierającym mityng pobiegła Barbariska, zdobywczyni tytułu Kłusak Roku 2016.

Wyścigi pełne emocji

I.

Wydarzenie otworzyły kłusaki francuskie – w dystans ruszyło siedem zaprzęgów. Przed wyjściem na finiszową prostą do przodu przesunęła się Barbariska powożona przez Tarasa Salivonchyka i łatwo sięgnęła po zwycięstwo. Po dyskwalifikacji za galop Bank du Soir, drugie miejsce zajęła Banga Cass, trzecia była Alza de Touchyvon. Trenerem Barbariski jest Anna Frontczak-Salivonchyk.

II.

Prowadził Johar Al Khalediah, ale na końcowej prostej osłabł i do głosu doszedł Fazza Al Khalediah, którego do zwycięstwa poprowadziła Natalia Hendzel. Mocnym finiszem na drugie miejsce wysunął się Duero, trzeci był Alistar pod Karoliną Dynarowską. Trenerem zwycięskiego konia jest Michał Borkowski.

III.

Stawka galopowała w grupie, tylko Belldon stracił sporo na starcie. Na prostej najmocniej finiszowały Kwarc pod Natalią Hendzel przy kanacie oraz Złotna. W celowniku lepszy okazał się ogier trenowany przez Michała Borkowskiego. Trzecie miejsce wywalczył szybko odrabiający starty Belldon.

IV.

Zaraz po starcie mocno odskoczyła rywalom Essea pod Karoliną Kamińską i chociaż od początku finiszowej prostej pozostałe konie ostro ruszyły w pościg, utrzymała pierwsze miejsce do końca. Na drugie finiszowała Carmel Valley pod Kamilą Maryniak, na trzecie wskoczyła Ameryka. Trenerką zwyciężczyni jest Elwira Porębna.

V.

Dosiadana przez Natalię Hendzel Urugwajka od początku gonitwy galopowała na czele stawki, obok Milionerki z Kamilą Maryniak w siodle, z którą odskoczyły rywalom. Obie te klacze między sobą rozstrzygnęły na prostej finiszowej walkę o zwycięstwo. W celowniku lepsza okazała trenowana przez Michała Borkowskiego Urugwajka. Na trzeciej pozycji dobiegła Serbia.

 

VI.

Licznej stawce zaprzęgów długo przewodziła Saga, tuż za nią kłusowały Serenade du Betz z Robertem Kieniksmanem w sulce i Sire du Puits. Na finiszowej prostej do walki włączyła się Siblis d’Alci i ta czwórka między sobą rozegrała walkę o zwycięstwo. Pierwsza na celowniku zameldowała się Serenade du Betz trenowana przez Magdalenę Kieniksman, na drugie miejsce wysunęła się Siblis d’Alci, Saga spadła na trzecie.

 

VII.

Puchar Militaria.pl dla Pallomy. Od początku poprowadziła GH Aliska, na końcu galopowała Palloma pod Joanną Wyrzyk, która na finiszowej prostej przypuściła długi atak, zakończony sukcesem. Jako druga celownik minęła GH Aliska tuż przed Foggitą. Trenerem Pallomy jest Tadeusz Dębowski.

 

VIII.

Kazal podyktował tempo, reszta starała się dotrzymywać mu kroku. Na prostej ze środka stawki zaatakował Kreator dosiadany przez Kamila Grzybowskiego i pogodził faworytów. Kazal był drugi, na trzecie miejsce finiszowała Pipasol pod Natalią Hendzel. Zwycięzcę trenuje Tadeusz Dębowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *