Korowód Nadziei już jutro przejdzie ulicami Wrocławia

Barwna parada na rzecz dzieci chorych na raka już po raz siódmy przejdzie ulicami Wrocławia. Wielki „Korowód Nadziei” odbędzie się w sobotę, 8 września. Na imprezę zapraszają organizatorzy: fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” oraz wrocławska Straż Miejska.

Korowód tradycyjnie wyruszy na początku roku szkolnego, by zwrócić uwagę na trudną sytuację chorych na raka dzieci, które wraz z początkiem września nie mogą wrócić do szkoły.

Parada rozpocznie się o godz. 16:00 na placu zieleni przy ul. Sanockiej (boczna Ślężnej i Komandorskiej). Sam marsz będzie niezwykle barwny i widowiskowy. Wezmą w nim udział, m.in.: Wojskowa Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych, patrole konne Straży Miejskiej, fantazyjnie poprzebierane panie z klubu seniora oraz uczniowie z zaprzyjaźnionych z nami szkół.

O godzinie 16.30 Korowód dotrze do Rynku na Plac Gołębi, gdzie na scenie odbędzie się wielki charytatywny koncert z udziałem gwiazd znanych z telewizyjnych talent show. Wystąpią: Dziubek Band, Natalia Lubrano oraz Marta Kołodziejczyk. Na naszej scenie pojawi się również formacja Zgraja, Cheerleaders Wrocław, tancerki Al-Mara, mażoretki z Trzebnicy i Leszna, a pokaz akrobacji na szarfach dadzą gimnastyczki z Dare Dance Company.

Podobnie jak w ubiegłych latach, wszyscy uczestnicy Korowodu stworzą na Rynku wielkie serce, które pokaże chorym maluchom, ile osób je wspiera. Przed sceną, około godziny 17.00 w wyrysowanych wcześniej konturach stanie ponad 500 osób – każdej z nich wręczymy czerwony karton, który w odpowiednim momencie trzeba będzie unieść do góry. Tak powstanie wielkie serce o powierzchni około 60 metrów kwadratowych. Serce zostanie sfilmowane i sfotografowane z lotu ptaka, a potem pokazane małych pacjentom Przylądka Nadziei.

Podczas wielkiej uroczystości na scenie w Rynku wyłonimy zwycięzców naszej akcji „Szkoły dla Nadziei”. Nagrodzimy dzieci i młodzież z wrocławskich szkół, które przez cały ubiegły rok szkolny najaktywniej angażowały się w pomoc swoim rówieśnikom chorym na raka. W ich ręce trafią nagrody rzeczowe.

Organizowany już po raz siódmy Korowód Nadziei jest zarówno plenerową imprezą charytatywną, jak
i wielkim świętem Podopiecznych Fundacji, którzy biorą w nim udział. Do udziału w pochodzie zapraszamy wszystkich wrocławian, którzy nie są obojętni na los chorych na nowotwory dzieci. Dzięki takim wydarzeniom możemy zwrócić uwagę na ich potrzeby oraz udzielić im wsparcia. Wspólny marsz ulicami Wrocławia jest pięknym wyrazem solidarności z małymi pacjentami kliniki Przylądek Nadziei, które każdego dnia odważnie walczą o swoje zdrowie i życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *