Koryfeusze Muzyki Polskiej – nominacje dla Narodowego Forum Muzyki

Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu zostało nominowane do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej.

W kategorii „Wydarzenie roku” nominowano:

– spektakl Widma Stanisława Moniuszki (dyr. Andrzej Kosendiak, reż. Paweł Passini, soliści, aktorzy, Chór NFM, Wrocławska Orkiestra Barokowa) wystawiony na 52. Międzynarodowym Festiwalu Wratislavia Cantans (12 września 2017 r.) – za nowatorską koncepcję inscenizacyjną;

– Akademia Chóralna – projekt rozwoju chórów od zespołów przedszkolnych po zawodowe, obejmujący programy Śpiewająca Polska i Polski Narodowy Chór Młodzieżowy – za koncerty w sezonie artystycznym 2017/18, spójny program rozwoju chórów w różnych kategoriach wiekowych.

Ponadto w kategorii „Odkrycie roku” nominowany został Jacek Sotomski za utwór CREDOPOL, którego prawykonanie miało miejsce na 10. festiwalu Musica Polonica Nova organizowanym przez Narodowe Forum Muzyki.

Laureatów 8. edycji Koryfeuszy poznamy podczas gali 1 października, w Międzynarodowym Dniu Muzyki, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie. Wydarzenie będzie transmitowane na antenie Programu 2 Polskiego Radia oraz na stronach www.koryfeusz.org.pl i www.polskieradio.pl.

Nagrodę w kategorii „Wydarzenie roku” przyznaje polskie środowisko muzyczne, natomiast na „Osobowość roku” można głosować od 14 do 19 września na stronie www.koryfeusz.org.pl. Nominacje przyznała Rada programowa ds. muzyki Instytutu Muzyki i Tańca, wybierając spośród 179 kandydatur.

Przypominamy, że kantata Widma S. Moniuszki w tej samej obsadzie wykonawczej została wydana na płycie CD. Album można kupić w NFM oraz online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *