Kroniki Nadodrza – zostań detektywem

Ruszyła kolejna edycja gry miejskiej „Kroniki Nadodrza”. Pełnoletni mieszkańcy Wrocławia mogą w niej wziąć udział do 7 marca.

O co chodzi?

Jest rok 1963. Wrocław nawiedza epidemia ospy prawdziwej, zwanej czarną ospą. Chorują 92 osoby, 7 już zmarło. 2000 osób podejrzanych o kontakt z wirusem trafiło do szpitali. Rogatki miasta są zamknięte – Wrocław został poddany kwarantannie. Rankiem 23 lipca na jednym z podwórek we wrocławskiej dzielnicy Nadodrze znaleziono zwłoki dwóch osób. Jak podało „Słowo Polskie” ofiarami są 43-letni mężczyzna i 28-letnia kobieta. Ich tożsamość jest nieznana. Wiadomo tylko, że ofiary zostały zastrzelone w nocy z 22 na 23 lipca. Przez kolejne tygodnie wszyscy zadają sobie pytanie kto i dlaczego zabił… Z niewiadomych przyczyn wyjaśnienie sprawy zdaje się odwlekać w czasie…

Warunki udziału

W grze miejskiej mogą brać udział grupy 4 osób. W InfoPunkcie Nadodrze przy ul. Łokietka 5 lub w Bistrze Narożnik należy odebrać pakiet startowy z materiałami do gry. Od 12:00 do 22:00 można grać bez żadnych przeszkód. Organizatorzy przewidują, że rozegranie gry do końca zajmie uczestnikom ok. 3 godzin.

Udział mogą wziąć tylko osoby pełnoletnie.

AW

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *