Mieszkaniec wrocławskiego zoo – Leon z Madagaskaru – zostanie adoptowany

leon z madagaskaru kameleon zoo wrocławW najbliższą niedzielę, 25 czerwca, w samo południe wrocławskie zoo przejmie symboliczną opiekę nad jednym z najmniejszych jego mieszkańców. Przedstawiciel zagrożonego wyginięciem gatunku Leon z Madagaskaru (kameleon lamparci) zostanie adoptowany przez firmę PowerEvents.

Wrocławska agencja PowerEvents obchodzi w tym roku 10-lecie działalności na rynku eventowym. W związku z tym organizuje 10 specjalnych akcji: „10/10”, jakie przeprowadzi w ciągu całego roku 2017. Kolejnym, trzecim wydarzeniem w ramach tego cyklu jest adopcja przez PowerEvents kameleona z wrocławskiego ZOO i tym samym objęcie go opieką.

Kameleon lamparci to jaszczurka występująca jedynie na Madagaskarze i dwóch sąsiednich wyspach – Reunion i Mauritiusie. Zamieszkuje niziny nad wodą, lubi przebywać na drzewach i krzewach, choć nie stroni od gruntu. Wyróżnia go niezwykłe ubarwienie: mieszanina szerokich pasów oraz cętek, któremu zawdzięcza swoją nazwę. Jest dość dużym kameleonem, osiąga do 55 cm długości. Znalazł się na „Czerwonej Liście Zagrożonych Gatunków”, którą prowadzi Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody.

– Madagaskar to jeden ze skarbów natury, gdzie powstało i rozwinęło się niezwykłe bogactwo gatunków roślin i zwierząt. Niestety od około 20 lat trwa tam tak intensywna wycinka drzew, że już wkrótce nie będziemy mogli zobaczyć wielu rodzimych gatunków żyjących na tej wyspie nigdzie poza ogrodami zoologicznymi – mówi Joanna Kij, specjalista ds. marketingu z wrocławskiego zoo. – Dlatego tak ważna jest hodowla zachowawcza i ochrona zwierząt w ich środowisku naturalnym np. przez tworzenie i utrzymywanie rezerwatów. Jako zoo możemy prowadzić i wspierać działania ochroniarskie m.in. dzięki wsparciu sponsoringowemu firm.

Uroczyste przejęcie opieki nad Leonem

Impreza rozpocznie się o godzinie 12.00 w najbliższą niedzielę 25 czerwca przecięciem wstęgi przy wybiegu kameleona lamparciego i oficjalnym nadaniu samcowi imienia Leon.

Wydarzenie przypadnie do gustu szczególnie najmłodszym, na których tego dnia w okolicach Terrarium czekać będzie wiele atrakcji. W przygotowanym na ten dzień specjalnym kąciku plastycznym dzieci będą mogły wykazać się talentem artystycznym, malując różnego rodzaju zwierzęta i otrzymując upominki za najlepsze prace: lizaki i przypinki z postacią kameleona. Wspólnie będą też mogły pomalować makietę zwierzęcia, która stanie potem w siedzibie firmy PowerEvents.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *