Lubin: Złamał zakaz sądowy i wszedł z innymi kibicami na mecz. Został rozpoznany przez policjantów i zatrzymany

Podczas ostatniego meczu piłki nożnej w Lubinie pomiędzy drużynami KGHM Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca Szczecina. Jak się okazało mężczyzna ten nie zastosował się do orzeczonego przez sąd zakazu wstępu na imprezy masowe i wszedł z innymi kibicami na mecz. Został rozpoznany na monitoringu przez policjantów i zatrzymany. Teraz odpowie przed sądem. Grozi mu za to do 5 lat pozbawienia wolności.

                                                                   fot.: pixabay.com

 

W sobotę, 29 września na terenie Lubina odbywał się mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami KGHM Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin. Bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas tej imprezy masowej pilnowali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, jak również powołani na czas meczu policjanci z innych jednostek i oddziałów prewencji. W trakcie jego trwania, lubińscy policjanci zostali poinformowani, iż jeden z kibiców znajdujący się w sektorze gości, posiada aktywny zakaz wstępu na imprezy masowe. Został zauważony i rozpoznany przez funkcjonariuszy z zespołu monitorującego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Zatrzymany mężczyzna tłumaczył się policjantom, że nie wiedział o tym iż posiada zakaz.

21- letni kibic usłyszał już zarzuty niestosowania się do orzeczonego zakazu sądowego, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: KPP w Lubinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *