Lubin: Zniszczył żonie telefon, aby nie mogła wezwać pomocy

Lubińscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoją żoną. Dramat kobiety rozgrywał się na jednym z miejskich osiedli. Zatrzymany usłyszał już zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za czyn, o który jest podejrzany grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Do zatrzymania doszło w trakcie interwencji jaką podjęli policjanci w jednym z mieszkań po tym, jak otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej. Udając się na miejsce zastali przed klatką schodową wystraszoną kobietę, która bała się wrócić do mieszkania demolowanego przez jej pijanego i agresywnego męża.

Po wejściu do lokalu funkcjonariusze zastali w przedpokoju mężczyznę, który rozbijał talerze. Podejrzany nie wykonywał żadnych poleceń wydawanych przez policjantów. Był bardzo agresywny zarówno wobec interweniujących mundurowych jak i wspólnie zamieszkujących rodziców jego żony. 52 – latek został zatrzymany.

Kobieta w rozmowie z policjantami przyznała, że jej dramat trwa już bardzo długo. Gdy mąż się awanturował, zniszczył jej telefon, aby nie mogła wezwać pomocy. Okazało się, że w rodzinie tej była już prowadzona procedura Niebieskiej Karty. Pomimo tego, że 52-latek miał już prawomocny wyrok za znęcanie, nadal był agresywny i niepokoił rodzinę. W trakcie pijackich awantur groził kobiecie pozbawieniem życia.

Zatrzymany w Komendzie Powiatowej Policji w Lubinie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad swoją żoną, a sąd zdecydował o aresztowaniu go na okres 3 miesięcy. Podejrzanemu grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Lubinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *