Miasto dofinansuje wrocławskie kluby piłkarskie z niższych lig

Już od czerwca kluby piłkarskie reprezentujące Wrocław na różnych szczeblach rozgrywkowych będą mogły ubiegać się o specjalne dofinansowanie z Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego. We współpracy z Dolnośląskim Związkiem Piłki Nożnej, Miasto utworzyło program wsparcia „Wrocławski Football„. Dzięki niemu, kluby z niższych lig będą mogły ubiegać się o dodatkowe środki na różne cele takie jak m.in. wynagrodzenie sztabu szkoleniowego, obsługę sędziowską meczów ligowych czy zakup sprzętu sportowego.

Jacek Sutryk, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych wyjaśniał podczas konferencji – Na ten cel przeznaczyliśmy 200 tys. zł. w okresie półrocznym co sprawia, że wrocławskie kluby otrzymają 400 tys. zł. w ciągu roku. Wysokość dotacji o jaką będą mogły starać się poszczególne kluby uzależniona będzie od ligi w której dany zespół się znajduje oraz od tego czy spełnia wszystkie kryteria merytoryczne. Wrocławska piłka nożna prężnie się rozwija. W większości drużyn grają zawodnicy, którzy identyfikują się z naszym Miastem, tutaj mieszkają, studiują, pracują, mają swoje rodziny i przyjaciół. Mamy nadzieję, że ten program pozwoli klubom podnieść swój poziom sportowy i pomoże im awansować do wyższych lig.

Program ruszy już w czerwcu tego roku. Kluby będą mogły ubiegać się o wsparcie na zasadach konkursu dotacyjnego. Głównym warunkiem wzięcia udziału w programie jest udział klubu w rozgrywkach organizowanych przez PZPN lub DZPN. Klub musi posiadać też własną lub wynajętą bazę sportową. Program nie obejmie drużyn seniorskich Śląska Wrocław, które są już dotowane przez Miasto.

We Wrocławiu działają 32 kluby piłkarskie. Wsparcie finansowe w ramach programu „Wrocławski Football” będzie niezwykle pomocne dla wielu z nich. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że miasto chce razem z nami inwestować we Wrocławską piłkę. – Mówił podczas konferencji prasowej Anrdrzej Padewski, prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

Miasto Wrocław dofinansowuje wiele wrocławskich klubów prowadzących szkolenia w różnych dyscyplinach sportu, występujących na różnych poziomach rozgrywkowych m.in. Śląsk Wrocław SA (piłka nożna mężczyzn), WTS SA (żużel), 1 KS Ślęza Wrocław SA (koszykówka kobiet), Volleyball Wrocław SA (siatkówka kobiet), Panthers Wrocław (futbol amerykański), AZS Wrocław (piłka nożna kobiet i tenis stołowy kobiet), KS Gwardia Wrocław (piłka siatkowa mężczyzn).

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *