Między magią a rzeczywistością

obrazek4_639Do 30 listopada w Klubie pod Kolumnami przy Placu Świętego Macieja 21 na Nadodrzu trwa wystawa rysunków Grzegorza Kochańca pt. „Tarot-Wielkie Arkana”. Prace utrzymane w nurcie realizmu magicznego ukazują świat bajkowy i oniryczny. To już druga prezentacja prac artysty w tym miejscu.

Interesujące jest, że Grzegorz Kochaniec to artysta-samouk. Studiował na Uniwersytecie Przyrodniczym, jednak początkowe dzieła realizował zainspirowany literaturą Schulza czy Kafki, co rozwinęło się w zainteresowanie malarstwem. Pierwsze próby artystyczne tworzył „do szuflady”, używając pasteli, akwareli, ostatecznie ulubioną techniką okazał się zwykły marker i długopis. O swojej twórczości mówi:

– Chyba jest w tym coś z buntu przeciw odczarowanemu światowi popkultury, poszukiwaniem magii i niezwykłości w zwyczajnym życiu. To wielka frajda patrzeć jak coś, co powstało w moim umyśle, nabiera realnych kształtów i mogę to wszystkim pokazać. Co chcę przekazać? Chciałbym wprowadzić trochę magii i tajemnicy do zwykłego świata, bo tego w tych czasach bardzo temu światu brakuje.

Na wystawę wstęp wolny.

Joanna Smolińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *