Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Jeździe Bez Ogłowia startują 7 września

54 jeźdźców z Polski i Czech będzie rywalizować podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Jeździe Bez Ogłowia, które odbędą się w najbliższy weekend 7-9 września na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice. W odróżnieniu od tradycyjnych zawodów tutaj jeźdźcy do kierowania końmi i zadawania określonych chodów mają do dyspozycji tylko swój dosiad, a jedyne dodatkowe wyposażenie, oprócz siodła, stanowi linka na szyi konia. W programie znalazły się bardzo widowiskowe konkurencje, takie jak: pokonywanie toru przeszkód na czas, skoki przez przeszkody, ujeżdżanie, czy rywalizacja w stylu western. Wstęp na zawody jest bezpłatny.

54 jeźdźców, 55 koni i 93 przejazdy dziennie, od piątku do niedzieli w godz. 9:00 -19:00, w piątek 7 września startują Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Jeździe Bez Ogłowia. Mistrzostwa to pomysł Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych Partynice na promocję alternatywnych, partnerskich sposobów komunikowania się z końmi.

Program zakłada rozegranie tradycyjnych dyscyplin jeździeckich w niekonwencjonalny sposób tzn. bez ogłowia. Zawodnicy do kierowania końmi i zadawania określonych chodów będą mieli do dyspozycji tylko swój dosiad, jedyne dodatkowe wyposażenie na jakie zezwala regulamin, oprócz siodła to linka na szyi konia.

Wśród dyscyplin zobaczymy przede wszystkim utworzoną specjalnie na Mistrzostwa w jeździe bez ogłowia – LIBERTY TRAIL. Będzie to bardzo dynamiczna i widowiskowa konkurencja składająca się z toru przeszkód, który zawodnicy będą pokonywać na czas. Znajdą się tam przeszkody znane jeźdźcom na co dzień zajmującym się stylem western, skokami przez przeszkody oraz ujeżdżeniem.

Widzowie w tym roku mogą się również spodziewać nowej formuły konkurencji ujeżdżeniowej, która w edycji 2018 zmieniła się na DRESSAGE SHOW. W półfinałach uczestnicy będą rywalizować w jednakowym programie prezentowanym na tradycyjnym czworoboku ujeżdżeniowym oraz ocenianym na podobnych zasadach jak konkursy ujeżdżeniowe. Natomiast w finale zawodników będzie ograniczać już tylko ich własna wyobraźnia – program finałowy SHOW przewiduje prezentację widowiska freestyle z podkładem muzycznym. Najlepsza 10 wyłoniona po dwóch półfinałach może wykorzystywać dowolne przebranie, dodatkowe elementy scenografii, prezentować sztuczki z siodła oraz z ziemi i wiele wiele innych. Organizator liczy na dużą pomysłowość ze strony uczestników.
Dyscyplina SKOKÓW PRZEZ PRZESZKODY pomijając ubytek w rzędzie końskim w postaci braku ogłowia, w dużym stopniu będzie przypominać tradycyjny konkurs. Zawodnicy będą mieli do pokonania 8 przeszkód przy czym II Półfinał i Finał to przeszkody ustawione na wysokościach określonych przez samych zawodników. Punktacja jest uzależniona od wysokości przeszkód, oznacza to, że im większe ryzyko podejmą jeźdźcy, tym zwiększą swoje szanse na lepszy rezultat, a widzowie zyskają ciekawsze widowisko.

TRAIL przenosi nas do świata dzikiego zachodu, jest to konkurencja w stylu western. Zawodnicy pokonują tor składający się z przeszkód projektowanych na wzór tych, z którymi na co dzień muszą zmagać się kowboje na swoich ranchach. Obowiązkowym strojem uczestników są między innymi kapelusz kowbojski, jeansy i buty kowbojki, a jeśli chodzi o sprzęt jeździecki to podobnie jak w pozostałych dyscyplinach – ograniczamy się tylko do siodła, ale tym razem musi być to siodło westernowe.

Jak dojechać na tor:
Z Dworca Głównego lub Autobusowego: autobusy 112,113, 862
Z centrum (np. przystanek J.P.2) Autobus 127
Tramwaje: 2, 6, 7 i 17 do pętli Krzyki, tam przesiadka w autobusy 113, 612, 852, 862, 872, 892

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Jeździe Bez Ogłowia
7-9 września (piątek-niedziela) godz. 9:00 – 19:00
Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice, ul. Zwycięska 2
Wstęp wolny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *