Mieszkania lokatorskie we Wrocławiu

Deficyt na rynku mieszkaniowym w Polsce jest faktem i nie warto tego po raz kolejny potwierdzać. Teraz trzeba skupić się na rozwiązaniach i zrobić to, zbudować tanie mieszkania dla każdego. Czy to jednak możliwe?

 

Nie ma czasu na narzekanie, trzeba budować mieszkania. Od ciągłego narzekania mieszkań nie przybędzie – to chyba najtrafniejsze podsumowanie dotychczasowych prac nad Narodowym Programem Mieszkaniowym dokonane przez Wojciecha Umińskiego z GRI Polska.

Pierwsze decyzje

Pierwsze decyzje o przystąpieniu do Narodowego Programu Mieszkaniowego budowy mieszkań w systemie lokatorskim zapadły. Już kilkanaście spółdzielni mieszkaniowych w kraju zadeklarowało chęć rozbudowy posiadanych zasobów. Trwają prace przygotowawcze.

Nowe spółdzielnie

Spółdzielcze budownictwo mieszkaniowe, które od dwudziestu lat było w Polsce w odwrocie ma szanse na zmianę kierunku. Powstają zupełnie nowe spółdzielnie mieszkaniowe, które będą budowały tanie mieszkania dla swoich członków. Jedna z nich powstaje w Lutyni, 20 kilometrów od centrum Wrocławia. Ruszyły już zapisy na mieszkania, co z pewnością zainteresuje mieszkańców Wrocławia i okolic. Więcej na ten temat można przeczytać w tutaj: Mieszkania Lokatorskie (https://mieszkanialokatorskie.pl/nowa-inwestycja-mieszkaniowa-dla-wroclawia.html)

Czy warto?

Spółdzielcze mieszkanie lokatorskie ma kilka podstawowych zalet:

  1. Niska kwota wpłaty własnej
  2. Brak potrzeby zaciągania kredytu w banku przez mieszkańca
  3. Wygodna spłata w równych ratach bezpośrednio do spółdzielni
  4. Możliwość przekształcenia w odrębną własność w każdej chwili
  5. Niska cena metra kwadratowego w związku z faktem, że spółdzielnia działa bezwynikowo i nie obciąża inwestycji zyskami, jak w przypadku inwestycji deweloperskich

Zatem czy warto? Odpowiedź jest prosta – warto.

Nie zwlekaj, napisz się już dziś na mieszkanie w systemie lokatorskim – www.mieszkanialokatorskie.pl

2 thoughts on “Mieszkania lokatorskie we Wrocławiu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *