Mikser Pokoleniowy – wspólny piknik seniorów i młodzieży na Niskich Łąkach

Już w najbliższy weekend w ramach Dni Seniora odbędzie wydarzenie wspierające relacje pomiędzy przedstawicielami odległych sobie na co dzień pokoleń, a więc młodzieży i osób starszych. Wspólny piknik w Parku na Niskich Łąkach wypełniony atrakcjami to czas i miejsce by znaleźć wspólny język i lepiej się… poznać.

Społeczeństwo to niejednolita struktura, która składa się z wielu pokoleń, a każde z nich ma swoją bazę doświadczeń, różni nas styl życia. Mijamy się na ulicy, żyjemy w tych samych podwórkach, ale brakuje między nami komunikacji, co przekłada się na niezrozumienie wzajemnych potrzeb. Z pomocą przychodzi Stowarzyszenie Regime Brigade, grupa młodych ludzi, która zwraca uwagę na problem i próbuje się z nim zmierzyć. Sposobem jest dwudniowa integracja, w której to starsi jak i młodsi będą mogli czuć się swobodnie.

W sobotę (22.09) organizatorzy zapraszają seniorów na wyjątkowy spacer po nieistniejących już miejscach rozrywki we Wrocławiu. Uczestników zabiorą nie tylko przewodnik miejski – Szymon Maraszewski, ale także kierowcy meleksów. Zwiedzą m.in. dawny teatr wodewilowy, piwiarnię na ul. Ofiar Oświęcimskich czy miejsca hulanek studentów 100 lat temu. Nie ma już niestety wolnych miejsc, ale zawsze można zapisać się na listę rezerwową.

W niedzielę (23.09) warto pojawić się całą rodziną w Parku na Niskich Łąkach aby dosłownie wesprzeć pokoleniowy miks. Wydarzenie jest bezpłatne, a wstęp jest wolny dla wszystkich, jednak udział w specjalnych warsztatach wymaga zapisu. Pierwsze z nich startują już o 14:00, grafik Mateusz Kaufhold poprowadzi warsztaty przekazując tajniki ze świata ilustracji, a także rozbudzi plastyczną kreatywność zainteresowanych. O 15:30 odbędzie się slam poetycki, a więc spotkanie dla amatorów poezji, prozy i performance’u. Od 18:00 ruszają warsztaty taneczne dla kochających rytm i afrykańskie bębny, a wszystko to za sprawą szkoły Afrotonika i Anety Szlachety, która od wielu lat pracuje z uczniami w pełnym przedziale wiekowym. Muzyka i taniec są niezbywalnymi, międzypokoleniowymi platformami dialogu, dlatego to dancing pod chmurką podsumuje wydarzenie. Disc Jockey miksuje utwory disco z lat ‘60 i ‘70 ze współczesnymi aranżacjami, a wszyscy obecni zapraszają partnerki i partnerów do wspólnej zabawy.

Dla zainteresowanych zapisami na konkretne części programu oraz szczegółami projektu przekazujemy adres e-mail: mikser@regime.pl lub nr telefonu: 797 210 385.

Zadanie jest dofinansowane w ramach projektu „Mikrogranty NGO” realizowanego ze środków Gminy Wrocław.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *