Młoda, zielona, ale z ideą

To nie jest element kampanii wyborczej. Zwyczajnie, miło się obserwuje młodą, ambitną dziewczynę, która naprawdę z pasją realizuje swoje cele. Do tego jej cele służą nam wszystkim. Dlatego z przyjemnością przedstawiamy Julkę Rokicką, w cyklu „jestem wrocławianinem”.

Julia Rokicka jest kandydatką Koalicji Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego z okręgu, Dolny Śląsk i Opolskie. Myślicie, że zbyt młoda? Chyba jednak to jej atut, a dodatkowo ma ogromne doświadczenie uzyskane w:  instytucjach Unii Europejskiej, organizacjach pozarządowych, biznesie – polskich przedsiębiorstwach oraz międzynarodowej korporacji. Pracowała podczas różnych kampanii politycznych i marketingowych, udzielała się w wolontariatach, była dziennikarką.

Od urodzenia jest związana z Wrocławiem i dlatego jej priorytety to:
1. Stop smog – Rocznie w Polsce umiera około 45 tys. osób. Program „czyste powietrze” nie działa właściwie. Polska może wykorzystać 8 mld euro na walkę ze smogiem z budżetu UE w perspektywie 2021-2027. Jeśli rząd, ani samorządy nie chcą zadbać o nasze zdrowie to ja się tym zajmę, zabezpieczając dla nas budżet z poziomu Unii, zadbam o fundusze i ich właściwe wykorzystanie.

2. Stop śmieciom i mafii śmieciowej – Polska nie może być śmietnikiem Europy, potrzeba zatem stworzyć europejski systemu solidarności w gospodarce odpadami. Zależy mi, aby Polska miała europejskie standardy w gospodarce odpadami. Rozwiązaniem jest gospodarka o obiegu zamkniętym, która pozwoli na maksymalne wykorzystanie zasobów, ich obrót w społeczeństwie aż do momentu kiedy zostaną bezpiecznie zutylizowane.

3. Różnorodni równi w prawach – chcę równych szans dla kobiet – na rynku pracy, w gospodarce, w edukacji, w biznesie i w polityce. Musimy walczyć o równe płace niezależnie od płci, pomoże w tym przejrzysty i prosty system płac.

4. Transport dla każdego, „Pociąg do Europy” – potrzebujemy spójnego systemu, zrównoważonego, taniego i dostępnego transportu publicznego nie tylko w centrach miast, ale i w całym województwie Dolnośląskim i Opolskim.

5. Czysta i tania energia dla Twojej rodziny – zielona polska energia, stworzy nowe miejsca pracy i zapewni bezpieczeństwo energetyczne dla naszego kraju. Energetyka obywatelska, da korzyści finansowe z mikroinstalacji i możliwości korzystnej sprzedaży nadwyżki energii dla Polek i Polaków.

6. Edukacja bez granic – nauka języków obcych i powszechne wymiany powinny być dostępne od najmłodszych lat.

ciekawych odsyłamy do jej profilu na Facebooku www.facebook.com/rokickajulia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *