Mobilna gra miejska 'Dziwoludy’ startuje 17 czerwca!

Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu, we współpracy z Miastem Wrocław, zaprasza do udziału w nowej mobilnej grze miejskiej „Dziwoludy”. Fabuła gry jest luźno oparta na motywach książki wrocławskiego pisarza, Krzysztofa Piskorskiego, zatytułowanej „Poczet dziwów miejskich”.  Gra startuje 17 czerwca. Po zakończeniu gry we wrocławskiej Mediatece odbędzie się spotkanie z Krzysztofem Piskorskim.

Wrocław zamieszkują Dziwoludy. Najczęściej, z małymi wyjątkami, są niegroźne. Coś się jednak stało. Zniknął ich przywódca, a same Dziwoludy wymykają się spod kontroli i zaczynają utrudniać życie mieszkańcom. Jan Miciński, który do tej pory pilnował ich, by się nie rozbrykały, jest zajęty sprawami osobistymi i na gwałt szuka pomocnika, który uspokoi Dziwoludy i odnajdzie ich Bossa. To właśnie będzie zadaniem gracza, który – wędrując ulicami miasta i spotykając kolejne Dziwoludy – pozna m.in. wrocławskie legendy.

Premiera gry: 17 czerwca 2018 r., godz. 15.00
Miejsce: przed wejściem do Mediateki (pl. Teatralny 5).

Dla osób, które ukończą grę z największą liczbą punktów przewidziane są nagrody książkowe i bardzo atrakcyjne niespodzianki, m.in. od sponsorów, takich jak Wydawnictwo Literackie i księgarnia Virtualo.

Aby wziąć udział w grze, niezbędny jest telefon z system Android lub IOS i dostępem do internetu lub tablet z dostępem do internetu oraz bezpłatna aplikacja ActionTrack, do pobrania ze sklepu Google. Przejście trasy zajmuje ok. 2 godzin. Warto zadbać o wygodne buty, nakrycie głowy, wodę i powerbank. Udział w grze jest bezpłatny.

Gra jest realizowana w ramach Święta Wrocławia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *