Mocne rytmy we Wrocławiu – koncerty muzyki rockowej i punk rockowej na początku 2020 roku

Co pobudza lepiej niż ostre, energetyczne granie rockowe i punk rockowe? Mocne gitarowe brzmienia dadzą kopa bardziej niż podwójne espresso i zachęcą do działania.

To właśnie coś, czego potrzeba, by rozkręcić się w nowym roku. Jedno jest pewne: najlepsze wydarzenia we Wrocławiu na rytmy.pl, ale już dziś podrzucamy garść inspiracji, które pozwolą podjąć decyzję. A jest w czym wybierać!

Moc artystów

17 stycznia wrocławskie Centrum Koncertowe A2 gościć będzie wyjątkowych muzyków w ramach wydarzenie Persistence Tour 2020. To okazja, by w jednym miejscu zapoznać się z twórczością tak wielu artystów. Na scenie pojawi się GORILLA BISCUITS, AGNOSTIC FRONT, H2O, Street Dogs, Wisdom In Chains, BillyBio, This Means War oraz Cutthroat. Większość muzyków pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, ale w licznym gronie znalazł się również przedstawiciel z Belgii i Holandii: This Means War. Nie sposób streścić wszystkich informacji na temat artystów, którzy pojawią się tego wieczora w Centrum Koncertowym A2. Pewne jest, że szykuje się prawdziwa erupcja muzycznego wulkanu i prezentacja różnych gatunków: począwszy od punk i hardcore punk, przez hardcore i melodyjny hardcore, aż po street punk i rock’n’roll. Tego widowiska nie można pominąć!

Dawka wrażeń wprost z Mongolii

Następny weekend to kolejna dawka mocnych muzycznych wrażeń. 24 stycznia we wrocławskim klubie Pralnia mieszczącym się przy ulicy Krakowskiej odbędzie się koncert The HU, czyli mongolskiego kwartetu, który zapewni słuchaczom niesamowite wrażenia. Zespół przyjeżdża do Polski, by promować swój najnowszy krążek zatytułowany „Gereg”. To wydawnictwo, które ukazało się we wrześniu 2019 i zawiera 9 utworów, w tym dwa znane publiczności już wcześniej: „Wolf Totem” oraz „Yuve Yuve Yu”.

The HU to zespół pochodzący z Mongolii, który mimo niedługiego stażu zdążył już wyrobić sobie renomę nie tylko w kraju, ale i daleko poza Mongolią. Muzycy czarują dźwiękami na pograniczu rocka i folku, sami określają swoje dźwięki jako hunnu rock. Mocne bębny, zdecydowany rytm i wpadające w ucho melodie to coś, czego będzie można posłuchać już wkrótce we Wrocławiu.

Awangardowy metal na Góralskiej

Wraz z początkiem lutego wrocławskie Centrum Koncertowym A2 przy ulicy Góralskiej ponownie zachwieje się w posadach dzięki mocnym, gitarowym dźwiękom. 3 lutego będzie miał tu miejsce koncert zespołu Dir En Grey, który ponad rok temu wydał swoją dziesiątą płytę. Dir En Grey na rynku muzycznym istnieje od ponad 20 lat i jest jednym z najpopularniejszych japońskich artystów w Polsce. Regularnie powraca do naszego kraju na koncerty i każdorazowo jest ciepło przyjmowany przez polskich fanów. Muzyka zespołu trafia najlepiej do słuchaczy, którzy lubią niespodzianki i połączenia nieoczywiste. Grupa sięga po wiele stylów – począwszy od ekstremalnego metalu, przez progmetal, aż po stylistykę gotycką i awangardową. Kto nie widział ich na żywo, ma okazję niebawem to nadrobić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *