Na Sienkiewicza zapłacisz za postój

Od poniedziałku, 27 września br. zapłacimy za parkowanie na ulicy Sienkiewicza, na odcinku od ul. Piastowskiej do ul. Bujwida. W październiku planowane jest uruchomienie kolejnych takich miejsc na ulicach Liskego, Sopockiej, Bujwida oraz Komuny Paryskiej.

Na ulicy Sienkiewicza wyznaczono 52 miejsca postojowe objęte opłatami. Jak mówi Tomasz Stefanicki z Biura Zrównoważonej Mobilności Urzędu Miejskiego Wrocławia, o wprowadzenie opłat wnioskowali sami mieszkańcy, przy wsparciu rad osiedli.

Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta wyjaśnia, że Wrocław ma jedną z najmniejszych stref płatnego parkowania spośród dużych miast w Polsce, obejmuje ona 5.025 miejsc postojowych. – W miastach takich jak Poznań czy Szczecin analogiczne strefy są zdecydowanie większe (Poznań – 7.212, Szczecin – 6.853). W Krakowie strefa płatnego parkowania obejmuje ponad czterokrotnie więcej miejsc postojowych – 20.150 – dodaje Ewa Mazur.

W Strefach Płatnego Parkowania stanie 7 parkomatów. Bilety będą w cenie:

  • 3,00 zł za 1. godzinę postoju;
  • 3,10 zł za 2. godzinę postoju;
  • 3,30 zł za 3. godzinę postoju;
  • 3,00 zł za 4. i każdą kolejną godzinę postoju.

Opłat za postój można dokonywać bilonem, kartą płatniczą, za pomocą aplikacji SkyCash, Pango lub BLIK.
W SPP opłaty obowiązują w dni robocze w godz. 9:00-18:00.
Mieszkańcy wybranych odcinków ulic, posiadający meldunek stały bądź tymczasowy, mogą kupić abonament w cenie 10 zł za miesiąc lub 100 zł za rok (na pierwszy pojazd). Abonament można kupić w sklepie internetowym na stronie https://wroclaw.e-abonamenty.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *