Nominacja od Pary Prezydenckiej dla Wrocławskiego Centrum Seniora!

„Projekty, które zmieniają polską rzeczywistość”

Tak działania samorządów podsumował Bronisław Komorowski, Prezydent RP, podczas gali finałowej III edycji konkursu „Dobry Klimat dla Rodziny” Pary Prezydenckiej RP, która odbyła się w piątek 15 maja w Pałacu Prezydenckim. Wśród wielu projektów „zmieniających rzeczywistość”, jak i „wiedzących o obywatelach i rodzinach najwięcej”, w kategorii SAMORZĄD PRZYJAZNY SENIOROM nominację otrzymało Wrocławskie Centrum Seniora, działające w ramach Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. Wyróżnioną instytucję w Warszawie reprezentowali: Dorota Feliks, Dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego oraz Robert Pawliszko i Małgorzata Jamróz z Wrocławskiego Centrum Seniora.

W słowie wstępnym Prezydent RP złożył podziękowania i gratulacje wszystkim nominowanym, którzy tworzą dobry klimat wokół spraw rodzinnych w Polsce, a ich pomysły i projekty służą innym do godnego naśladowania. Uroczystość prowadzili Paulina Chylewska i Maciej Kurzajewski, muzyczną oprawę zapewnił zaś występ Doroty Osińskiej.

Nominacje w III edycji konkursu i wyróżnienia przez Parę Prezydencką można było otrzymać w kilku kategoriach: wspieranie rodzin sprawujących opiekę nad osobami niepełnosprawnymi, wyrównywanie szans edukacyjnych i samorząd przyjazny seniorom. Wśród laureatów, którzy odebrali statuetki z rąk Anny Komorowskiej, znaleźli się: Miasto Sosnowiec z programem Świat Idealny; Gmina Wisznice i jej program „Rozwiń skrzydła!”; Miasto Darłowo za Kolorową Świetlicę Emeryta oraz Miasto Stargard Szczeciński.

Wrocławskie Centrum Seniora gratuluje nagrodzonym, dziękuje za nominację przede wszystkim Parze Prezydenckiej, ale także wrocławskim seniorom, dla których działa i bez których nie byłoby tego zaszczytnego wyróżnienia.

Pełna lista nominowanych do nagrody „Dobry Klimat dla Rodziny” dostępna na oficjalnej stronie Prezydenta RP:
http://www.prezydent.pl/dla-rodziny/wydarzenia/art,37,samorzady-najwiecej-wiedza-o-rodzinach.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *