Nowe autobusy dla MPK

autobus_volvo_7000a_przegub_8074_Jesienią br. ma zostać ogłoszony przetarg – wrocławskie MPK chce wydzierżawić 60 nowych, niskopodłogowych, klimatyzowanych autobusów. Na ulice Wrocławia wyjadą w 2017 roku.

Na modernizację pojazdów wrocławskie MPK wydało już ponad 330 mln zł. W ciągu 5 lat pojawiło się 60 nowych autobusów, kolejne 60 tramwajów i 69 pojazdów podwykonawcy. W zajezdni znajduje się ponad 100 wysłużonych autobusów – najstarszy ma 18 lat.

– Obliczyliśmy, że dzierżawa opłaca się bardziej finansowo niż utrzymywanie i naprawianie wysłużonych pojazdów. Zyskują przede wszystkim pasażerowie – podkreśla Wojciech Adamski, wiceprezydent Wrocławia.

Przetarg zostanie więc ogłoszony najpewniej już we wrześniu na 40 autobusów przegubowych i 20 krótkich. W 2017 mają one wyjechać na wrocławskie ulice – a kiedy to się stanie, w planach są domówienia kolejnych pojazdów. Na nowe tramwaje musimy jednak poczekać nieco dłużej. MPK stara się o dofinansowanie ze środków unijnych – koszt jednego składu wynosi ponad 8 mln złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *