konkurencja-pokona-inpost

Nowe Paczkomaty w Wrocławiu

Kolejny paczkomat pojawił się właśnie przy Placu Grunwaldzkim. Możesz z niego nadawać i odbierać paczki przez całą dobę, nawet w środku nocy.

Najnowszy paczkomat InPost został zainstalowany przy Pasażu Grunwaldzkim, a dokładnie przy Placu Grunwaldzkim 22. To kolejny paczkomat w tej okolicy, który znacznie usprawnia proces nadawania przesyłek. Jeśli jesteś w pobliżu, możesz skorzystać też z paczkomatu przy Skłodowskiej-Curie 12. Trochę dalej znajdują się też paczkomaty przy Placu Grunwaldzkim 4 oraz dwa kolejne przy Curie Skłodowskiej 47/1B i Skłodowskiej 55-61. Dokładną listę znajdziesz tutaj. Ze wszystkich możesz korzystać dwadzieścia cztery godziny na dobę, w bardzo prosty sposób.

Dlaczego warto korzystać z paczkomatów

Paczkomaty to prawdziwa rewolucja, dzięki której nadanie paczek i ich odbieranie jest szybkie i proste. Po pierwsze: nie musisz stresować się tym, że kurier nie przyjedzie na czas, zamawiać odbioru w pracy, denerwować się, że musisz wyjść, a przesyłka jeszcze nie dotarła. Paczkomaty pozwalają Ci nadawać i odbierać przesyłki kiedy chcesz, o każdej porze dnia, bo działają przez dwadzieścia cztery godziny i siedem dni w tygodniu. Do tego ich liczba cały czas się zwiększa, dlatego prawdopodobieństwo, że jeden znajduje się akurat koło Twojego domu lub miejsca pracy jest naprawdę duże. Nadając paczkę lub czekając na nią możesz też łatwo śledzić jej drogę. Kolejna zaleta to cena, bo paczkomaty umożliwiają Ci naprawdę tanie nadanie paczek, które docierają do odbiorcy często już następnego dnia. Korzystanie z paczkomatów jest bardzo proste:

1. Nadanie paczek

Aby trwało jak najkrócej, opłać przesyłkę online, wchodząc na inpost.pl/SzybkieNadania/ i wydrukuj etykietę. Następnie naklej ją na paczkę. Potem wystarczy, że na paczkomacie wybierzesz interesującą Cię formę nadania, zeskanujesz etykietę, włożysz paczkę do środka, zamkniesz drzwiczki i gotowe. Jeśli masz więcej czasu, możesz też uzupełnić formularz (waga paczki, dane odbiorcy, itd.) dopiero przy paczkomacie i dokonać w nim płatności kartą.

2. Odebranie paczki

Jest równie proste, szybkie i przyjemne jak nadanie paczek. A tak naprawdę trwa jeszcze krócej. Gdy tylko przesyłka znajdzie się w danym paczkomacie, otrzymasz o tym informację na maila lub telefon. Gdy będziesz już przy paczkomacie, łatwo otworzysz skrytkę wysłanym na podany przez Ciebie adres mailowy lub numer telefonu kodem QR, który skanujesz przykładając do paczkomatu. Możesz też bezpośrednio wpisać na ekranie paczkomatu swój numer telefonu. Otrzymujesz wtedy sześciocyfrowy kod, który wpisujesz potem w paczkomacie i otwierasz skrytkę.

Aplikacja otwierająca paczkomaty

Jeśli często otrzymujesz przesyłki, niezwykłym ułatwieniem może być dla Ciebie aplikacja InPost Mobile. Możesz ściągnąć ją w App Store lub Google Play. Gdy tylko przesyłka zostanie dostarczona do paczkomatu, otrzymasz informację o tym w aplikacji. Wystarczy, że podjedziesz lub podejdziesz do paczkomatu, w aplikacji klikniesz opcję „Otwórz skrytkę”, wyjmujesz paczkę i zabierasz ze sobą do domu. Sekunda i gotowe. Nie musisz już nic potwierdzać ani wypełniać na ekranie, paczkomaty nie wymagają żadnego dodatkowego działania. Niedługo w taki sam sposób będzie można wysyłać przesyłki z pomocą aplikacji InPost.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *