Nowy basen dla wrocławian

Foto Archiwum UM/ Maciej Kulczyński

Już jutro wielkie otwarcie krytej pływalni przy ul. Wejherowskiej 34.

Olimpijski standard

Pływalnia przy Wejherowskiej jest nowoczesna i posiada wymiary olimpijskie (długość 50 metrów, szerokość 25 metrów, głębokość 2,5 metra) z regulowanym dnem. Basen można podzielić na dwa o wymiarach 25 metrów o różnej głębokości, co ułatwi m.in. naukę pływania.

Do dyspozycji mieszkańców będzie także basen rozgrzewkowy (25 metrów długości, o głębokości od 1 do 1,2 m), a także strefa saun (parowa, ziołowa, zwykła, na podczerwień, solankowa) oraz fitness, a w późniejszym terminie siłownia. Pływalnia ma trybuny, które mogą pomieścić 600 kibiców. Obiekt będzie areną Igrzysk Sportów Nieolimpijskich The World Games (20-30 lipca). Rozegrane zostaną tutaj konkurencje ratownictwa wodnego oraz pływania w monopłetwie (na otwartym kąpielisku mecze kajak polo).

Będzie się działo!
  • W sobotę (4 marca) o godzinie 10:00 odbędzie się oficjalne otwarcie obiektu, następnie rozpoczną się pokazy WOPR, kajak polo, pływania w monopłetwie, a potem warsztaty z tych dyscyplin. Wstęp wolny.
  • W niedzielę (5 marca) od godziny 6:00 do 22:00 pływalnia oraz strefa saun i fitness będzie czynna dla mieszkańców – na podstawie darmowych wejściówek rozdawanych m.in. przez media.

Kochani !!!!! mamy dla was wejściówki na nowy basen na Wejherowskiej 34 !!!! Akcja z ostatniej chwili, wejściówki są na…

Posted by Wrocławianin on Friday, March 3, 2017

  • W poniedziałek (6 marca) od godziny 6:00 będzie można wejść na pływalnie już na podstawie biletów. Szczegóły oferty na stronie: LINK
Foto Archiwum UM/ Maciej Kulczyński

Z kolei od 1 czerwca mieszkańcy będą mogli pływać i wypoczywać na otwartej części kąpieliska. Zostało ono zmodernizowane. Do dyspozycji są dwa baseny: sportowy i rekreacyjny oraz brodzik dla dzieci. Wykładane kafelkami dno zostało zastąpione nowoczesną konstrukcją stalową. Atrakcją na pewno będzie blisko 100 metrowa zjeżdżalnia Anakonda.

Inwestycja kosztowała 68 milionów złotych, z czego 23,5 mln przeznaczyło na nią Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Pływalnia będzie nosiła imię Marka Petrusewicza, wybitnego wrocławskiego zawodnika, pierwszego polskiego rekordzisty świata (100 metrów stylem klasycznym), srebrnego medalisty mistrzostw Europy.

Wirtualny spacer po pływalni: LINK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *