O tradycji pod sklepieniem synagogi. Grudniowe spotkanie z Bente Kahan

Od wczesnych lat aktywnie uczestniczy w życiu izraelskich i norweskich teatrów jako aktorka. Podróżując po świecie i uczestnicząc w życiu danego kraju, poznaje wiele kultur i tradycji. Ale to z tą żydowską związana jest najmocniej. Bente Kahan opowie nam w grudniu, czym dla niej jest tradycja oraz dlaczego tak ważne jest jej kultywowanie.

Ostatnie w tym roku spotkanie CreativeMorningsWRO odbędzie się w piątek 21 grudnia w Synagodze pod Białym Bocianem. Tematem grudniowego wydarzenia jest TRADITION, czyli tradycja. Zapisy na spotkanie ruszają w poniedziałek 17 grudnia o godzinie 11:00 na stronie https://creativemornings.com/cities/wro.
Wrocław, jako jedyne miasto w Polsce, zaprasza na kreatywne poranki. To spotkania dla ludzi szukających inspiracji oraz chcących poszerzać swoje horyzonty. Wydarzenie jest bezpłatne, dzięki globalnym partnerom tj. Adobe, MailChimp i WordPress oraz lokalnym, wśród których znajdują się firmy Brand Voice i Grupa Me & My Friends.
Bente Kahan, norweska piosenkarka i aktorka żydowskiego pochodzenia, na co dzień związana z Wrocławiem. To tutaj działa w Fundacji Bente Kahan, której głównym celem jest przybliżanie szerszej publiczności żydowskiej kultury i historii. Swoją działalność we Wrocławiu rozpoczęła od renowacji Synagogi pod Białym Bocianem, w której aktualnie działa i rozwija się Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej. Synagoga stała się ośrodkiem kultury i edukacji, gdzie mają miejsce m.in. koncerty, warsztaty oraz wystawy. To właśnie w tym miejscu wygłosi prelekcję na temat tradycji w ramach grudniowego kreatywnego poranka.
Według stałej formuły na uczestników czekać będzie śniadanie i kawa, oczywiście za darmo. Tym razem, zważając na temat przewodni wydarzenia, dedykowana CreativeMorningsWRO Kawoszka zaprezentuje się w koszernym wydaniu – z rodzynkami nasączonymi w rumie. Również śniadanie będzie wyjątkowe – przygotowane wspólnie z żoną rabina wrocławskiego, Danielle Chaimovitz Basok.
Tradycja – czy wciąż jest dla nas ważna? Czy odchodzi w zapomnienie? W jaki sposób przekazywać ją kolejnym pokoleniom? Na te i wiele innych pytań Bente Kahan odpowie już 21 grudnia na ostatnim w tym roku CreativeMorningsWRO.
Organizatorzy tradycyjnie już wspierają kolejną wrocławską inicjatywę. Tym razem podczas spotkania będziemy prowadzić zbiórkę koców, ręczników, zabawek oraz karmy dla Schroniska TOZ dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu w ramach akcji „Pomoc nie gryzie”. Dla osób, którym nie uda się uczestniczyć w wydarzeniu, a chciałyby pomóc, Chleboteka przygotowała zbiórkę w swoich lokalach przy ul. Ruskiej oraz ul. Tęczowej, dzięki czemu zbiórka trwać będzie cały przez grudzień.
Bente Kahan

Bente Kahan/mat.pras.

Agenda na 21 grudnia 2018 r. (piątek):
08:30 – 9:00 – rejestracja i śniadanie
09:00 – 9:10 – rozpoczęcie, powitanie
09:10 – 09:30 – wystąpienie Bente Kahan
09:30 – 10:00 – pytania od publiczności i zakończenie
Miejsce: Synagoga Pod Białym Bocianem, ul. Pawła Włodkowica 7 Wrocław
Zapisy internetowe ruszają w poniedziałek 17 grudnia o godz. 11.00 pod adresem: https://creativemornings.com/cities/wro
Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc na wydarzenie jest ograniczona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *