Od dziś duże zmiany w rozkładzie jazdy MPK

Dziś należy bacznie sprawdzić rozkłady jazdy wrocławskich autobusów i tramwajów. Ponieważ dobiega końca część prac remontowych torowisk, a inne właśnie się zaczynają, szykujcie się na zmiany w kursowaniu linii tramwajowych i autobusowych.

Zmiany dotyczą głównie centrum Wrocławia i związane są z pracami prowadzonymi przy placu Dominikańskim oraz placu Jana Pawła II.

Tramwaje

Linie nr 3, 10 i 33 nadal będą kursowały objazdem przez ulicę Skargi, Teatralną, Świdnicką i Podwale.

Linia nr 31, w obu kierunkach pojedzie przez ulicę Legnicką, plac Jana Pawła II i Podwale do placu Orląt Lwowskich.

Linie nr 15 i 74 – pojadą w obu kierunkach objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego i św. Mikołaja (Ruską) do placu Jana Pawła II.

A w poniedziałek (17 stycznia) na swoją stałą trasę wraca linia nr 4.

Zakończyły się również prace przy podwyższaniu peronów przystankowych tramwajowych przy Nowym Targu, na wysokości ul. Purkyniego. Od dziś są dostępne dla pasażerów. Przebudowa rozpoczęła się w październiku 2021 r., na peronach pojawiły się nowe wiaty bezpieczne dla ptaków, wykonano nasadzenia oraz doświetlenie sąsiadującego przejścia przez ul. Purkyniego.

Autobusy

Linie autobusowe 106, 148 i 149 – wracają na trasę przez Podwale i trasę autobusowo-tramwajową w kierunku Nowego Dworu, ale w drugą stronę będą kursowały objazdem od placu Orląt Lwowskich przez plac Legionów, ulicę Piłsudskiego i Świdnicką.

Autobusy 144 jadące od Polanowic w kierunku pętli przy Zwycięskiej będą kursowały objazdem od ulicy Nowy Świat przez ulicę Kazimierza Wielkiego, Krupniczą i Sądową do placu Legionów. W kierunku przeciwnym (do Polanowic) trasa autobusu linii 144 nie zmienia się.

Linie autobusowe 107, 109, 132 i 142 nie zatrzymują się już przy przystanku „Strzegomska (Muzeum Współczesne)” przy ulicy Strzegomskiej w kierunku centrum miasta, który zlokalizowany jest na wysokości Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Zlikwidowany został tymczasowy przystanek przy budynku MOPS.

Linia autobusowa K i nocna 245, jadące od strony Dworca Głównego w kierunku Różanki lub Kozanowa, pojadą stałą trasą przez ulicę Kołłątaja i Skargi do placu Dominikańskiego.

Autobusy nocne linii 250 będą zatrzymywały się na przystanku „pl. Jana Pawła II” przy budynku Akademii Muzycznej, zamiast na przystanku przy torowisku tramwajowym – pomiędzy ulicą Sikorskiego i Legnicką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *