Okmiany: Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy TIRa

Postawą godną naśladowania wykazał się mężczyzna wraz ze swoją partnerką, którzy ujęli nietrzeźwego kierowcę samochodu ciężarowego poruszającego się drogą krajową nr 94. Po zatrzymaniu przez policjantów z powiatu legnickiego kierujący na alkomacie wydmuchał blisko 3 promile alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów do lat 15.


                                                                                          źródło fot. : pixabay.com
Dyżurny Komisariatu Policji w Chojnowie otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym samochodem ciężarowym, który został ujęty w miejscowości Okmiany przez kierującego i pasażera auta osobowego. Po przybyciu na miejsce policjantów chojnowskiego komisariatu, zgłaszający poinformowali ich, że jadąc od Bolesławca w kierunku Chojnowa byli świadkami jak kierujący autem ciężarowym zajeżdżał drogę innym pojazdom i zjeżdżał na przeciwny pas drogi. Mając podejrzenie, że mężczyzna może być nietrzeźwy, postanowił jechać cały czas za nim. Poinformował o tym policję.

Kierowca tira w miejscowości Okmiany widząc stację paliw, zjechał na nią, po czym wysiadł z pojazdu zataczając się. Zgłaszający natychmiast podbiegł do niego i wyjął mu kluczyki ze stacyjki, aby uniemożliwić dalszą jazdę. Od 36-latka kierującego autem ciężarowym wyczuwalna była silna woń alkoholu. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy  badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało, że miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyznę i umieścili go w policyjnym areszcie.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast za sprowadzanie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, wodnym i powietrznym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Dzięki odpowiedniej i zdecydowanej rekcji mężczyzny i jego partnerki nietrzeźwy kierujący pojazdem ciężarowym nie uniknie odpowiedzialności karnej za jazdę na „podwójnym gazie”  i spowodowanie zagrożenia dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.  Dzięki takiej postawie nie doszło do tragedii na drodze.

Źródło: KMP w Legnicy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *