Park Młodego Wrocławianina: WROśnij we WROcław

6 października w parku nad Ługowiną wrocławianie posadzą 200 drzew, które mają upamiętnić narodziny nowego członka rodziny. Będą one symboliczną pamiątką jednego z najważniejszych wydarzeń w życiu rodziców. Jest to kontynuacja projektu WROśnij we WROcław, który rozpoczęliśmy w 2017 roku. W Parkach Młodego Wrocławianina mieszkańcy posadziliśmy dotąd 218 drzew (18 przy górce PaFaWag i 200 przy Awicenny).

Od wczoraj tutaj rodzice dzieci urodzonych w latach 2017/2018 mogą wypełnić formularz i tym samym zgłosić swój udział w sadzeniu drzew.

Dlaczego warto?
· jest to niepowtarzalna okazja do upamiętnienia przyjścia na świat nowego członka rodziny
· wspólne sadzenie drzew to doskonała zabawa i nauka dbania o środowisko
· to czas na nawiązanie nowych znajomości

– Liczę na to, że wrocławianie równie chętnie jak w poprzednich edycjach przyłączą się do nas i razem zazielenimy kolejny obszar naszego miasta. Zapraszamy na jesienną edycję tym razem do parku nad Ługowiną. Zależy nam na tym, aby rodzice z różnych części miasta mogli wziąć udział w akcji sadzenia drzewa na cześć swojego nowonarodzonego dziecka. – mówi Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia.

– Wiosną wrocławianie licznie przybyli do parku przy ul. Awicenny, gdzie posadziliśmy 200 drzew – kwitnących, owocujących, iglastych, liściastych, odpowiednich dla owadów zapylających, aby zapewnić bioróżnorodność terenu. Jesienią w parku nad Ługowiną również posadzimy 200 drzew różnych gatunków, które będą rosły wraz z dziećmi. Już dzisiaj planujemy kolejne Parki Młodego Wrocławianina. – mówi Monika Pec-Święcicka, z-ca dyrektora Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

– Zapraszamy na międzypokoleniowy piknik- mówi z Piotr Lis z Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. – Przygotowaliśmy na ten dzień wiele atrakcji, które uprzyjemnią rodzinne spotkanie. Na stronie WCRS umieściliśmy mapę, na której rodzice mogą znaleźć drzewo posadzone wiosną przy ul. Awicenny. Dla parku nad Ługowiną również wykonamy taką mapę – dodaje.

– Chcemy wzbudzać w mieszkańcach proekologiczną działalność. Jeżeli takie dziecko będzie miało swoje drzewo, które będzie rosło razem z nim, to nauczy się dbania o przyrodę. Do tej pory wspólnie z mieszkańcami posadziliśmy 218 drzew i zachęcamy wszystkich młodych rodziców, aby przyłączali się do naszej akcji – mówi Dominik Kłosowski.

UWAGA! Liczba drzew do sadzenia jest ograniczona! Każde drzewo zostanie przypisane do zgłoszenia w sposób losowy, tzn. nie ma możliwości wybrania drzewa, które chciałoby się posadzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *