parki esk 2017

Parki ESK powracają po raz trzeci

parki esk 2017
fot. materiały prasowe

W najbliższą sobotę 27 maja rozpoczyna się trzeci sezon działania pawilonów kultury we wrocławskich parkach. Tak jak w ubiegłych latach organizatorzy zachęcają wrocławian do wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz do prezentowania się na parkowych scenach i tworzenia wydarzeń plenerowych.

Pawilony otwarte będą do 1 października w każdą sobotę i niedzielę od 14:00 do 20:00.

– W tym roku rozszerzyliśmy nazwę całego projektu i jego pełne brzmienie to Parki ESK Emocje-Sport-Kultura – mówi Dorota Feliks dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego koordynującego projekt – Zależało nam, by oprócz nawiązania do Europejskiej Stolicy Kultury, którą Wrocław był w ubiegłym roku, i której dziedzictwem są Parki, zaakcentować to, co dzieje się w pawilonach kultury. Stąd uzupełnienie o trzy niezwykle ważne słowa: emocje, sport i kultura. Mamy nadzieję, że to nowe rozwinięcie skrótu ESK nawet za kilka lat będzie nam przypominać niezwykły rok w historii miasta.
Harmonogram wydarzeń odbywających się w parkach tworzą sami wrocławianie. Każdy może przyjść do koordynatorów i poprosić o czas, kiedy scena będzie dla niego. W tym roku koordynatorami większości pawilonów kultury będą wrocławskie organizacje pozarządowe. Dostrzegły bowiem w projekcie potencjał na zaprezentowanie własnych działań w przestrzeni otwartej.

parki esk
fot. materiały prasowe

Będzie je można spotkać w:

  • Parku Strachocińskim – Stowarzyszenie Grupa z Pasją,
  • Parku Staszica – Stowarzyszenie Animacji i Rozwoju Lokalnego,
  • Parku Tołpy – Stowarzyszenie Żółty Parasol,
  • Polanie na Karłowicach – Fundacja Nasze Karłowice,
  • Parku Zachodnim – Stowarzyszenie TRATWA,
  • Parku Południowym – Fundacja Eudajmonia.

Opiekunami pawilonów kultury są także lokalni aktywiści, którym zależy na zbudowaniu wokół parku społeczności lokalnej – znających się wzajemnie sąsiadów.

Takich koordynatorów spotkamy w:

  • Parku Słonecznym w Gaju,
  • Park Grabiszyńskim,
  • Parku Leśnickim.

Wszystkie wydarzenia odbywające się w ramach Parków ESK Emocje-Sport-Kultura są bezpłatne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *