Partia Razem przedstawia kandydatki i kandydata do sejmiku województwa dolnośląskiego

Partia Razem przedstawiła dzisiaj kandydatki i kandydata na czołowe miejsca do sejmiku województwa dolnośląskiego. Głównymi postulatami mają być poprawa komunikacji zbiorowej w województwie i nacisk na lepszą politykę ekologiczną.

                                                                           Konferencja Partii Razem/ mat.pras.

– Dolny Śląsk potrzebuje dziś pomysłu, który przywróci równowagę w regionie i pozwoli w pełni wykorzystać jego potencjał. Mamy taki pomysł – zadeklarowała Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, członkini Zarządu Krajowego partii Razem i laureatka prestiżowej nagrody Global Thinkers, która otworzy wrocławską listę.

– Dolny Śląsk jest województwem o ogromnym potencjale, lecz boryka się z dużymi nierównościami terytorialnymi – powiedziała Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. – Do tej pory to zwykle Wrocław przede wszystkim czerpał z tego korzyści. Najwyższy czas, by Wrocław stał się prawdziwą stolicą Dolnego Śląska, biorąc odpowiedzialność za rozwój i równowagę całego regionu.

– Dolny Śląsk to nie tylko Wrocław: to też Jelenia Góra, Wałbrzych, Leśna czy Świebodzice – powiedziała Magdalena Owczarek, związana z Twardogórą działaczka równościowa, która otworzy listy w okręgu podwrocławskim. – Dlatego poprawimy komunikację na obszarze całego województwa. Do każdej wsi sołeckiej będzie dojeżdżał autobus.

Jedną z propozycji Razem jest wspólny rozkład autobusów i pociągów, który pozwoli każdej osobie kupić bilet do dowolnej miejscowości na terenie całego województwa. Dzięki poprawie transportu wrocławianie łatwiej dojadą za miasto, a mieszkańcy mniejszych miejscowości będą mogli szybko i wygodnie dojeżdżać do wysoko płatnej pracy we Wrocławiu.

W okręgu wałbrzyskim listy otworzy Anna Stabrowska, kulturoznawczyni i przedsiębiorczyni. – Wyjazd do Wrocławia nie będzie jedyną opcją dla młodego wałbrzyszanina czy legniczanki. Zapewnimy im realny wybór. Będziemy konsekwentnie budować równy dostęp do edukacji, kultury i rozrywki dla wszystkich mieszkańców województwa. Mieszkańcy sami będą o tym decydować: 20% samorządowych środków przeznaczanych na kulturę będzie rozdysponowanych zgodnie z decyzją mieszkańców i mieszkanek wyrażoną w bezpośrednim głosowaniu.

– Sprawny i tani transport to także korzyść dla środowiska. Na Dolnym Śląsku mamy wyjątkowo bogate tereny, które mogą być wykorzystywane turystycznie i o które musimy wspólnie dbać – mówi Robert Maślak, jedynka listy w okręgu jeleniogórskim, doktor biologii i członek Rady Krajowej Partii Razem. – Dlatego będziemy wspierać gminy dopłatami do rozbudowy sieci ciepłowniczej i dofinansujemy wymiany przestarzałych pieców na nowoczesne urządzenia.

Listę okręgu legnicko-głogowskim otworzy Anna Krystyna Burakowska, działaczka społeczna i wieloletnia nauczycielka. – Wszyscy mieszkańcy regionu zasługują na równy dostęp do opieki zdrowotnej. Nasz Dolny Śląsk to województwo zrównoważone, w którym wygodnie mieszka się każdemu: dorosłemu, dziecku i osobie starszej. Dlatego zagwarantujemy opiekę zdrowotną dla dzieci w każdej szkole. Zadbamy o równomierne rozmieszczenie zakładów pielęgnacyjnych i opiekuńczych tak, aby przewlekła choroba nie była powodem do ograniczenia kontaktów z najbliższymi.

– Za naszymi plecami znajduje się wrocławski dworzec główny – powiedziała na konferencji Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. – To symbol tego, czym Dolny Śląsk może się stać: województwem zrównoważonym, w którym nie ma granic między dużymi i małymi miastami.

 

Partia Razem wystawi listy do sejmików w całej Polsce. Na listach Razem obowiązuje parytet oraz zasada suwaka. We Wrocławiu członkowie i członkinie partii wystartują także z list komitetu Wrocław dla Wszystkich do rady miejskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *