Pierwsza w Polsce wypożyczalnia aut elektrycznych powstanie we Wrocławiu

źr. wroclaw.pl

Wiosną 2018 roku wrocławianie będą mogli wypożyczyć samochody elektryczne!

Wiceprezydent Wrocławia Maciej Bluj podpisał umowę z firmą Enigma, która w ciągu 12 miesięcy stworzy system wypożyczalni samochodów elektrycznych. To pierwsza taka inwestycja w Polsce. Do dyspozycji wrocławian będzie 10 samochodów dostawczych i 190 Nissanów Leaf.

Ponadto powstanie co najmniej 12 stacji ładowania – przy hipermarketach i stacjach benzynowych. Użytkownicy aut będą mogli korzystać z dodatkowych udogodnień. W mieście będą wyznaczone miejsca, gdzie oprócz komunikacji miejskiej wjadą tylko kierowcy aut elektrycznych, pojadą także po niektórych buspasach.

Co zrobić by jeździć?

Warunkiem wypożyczenia samochodu będzie posiadanie prawa jazdy. Auta będą ubezpieczone i wyposażone w GPS, dzięki czemu operator systemu zobaczy na mapie dokładną pozycję każdego z nich. Formalności związanych z rejestracją będzie można dopełnić online lub w stacjonarnym centrum obsługi.

Samochody będą uruchamiane za pomocą aplikacji – nie potrzebujemy żadnych kluczyków. Nie musimy również zwracać ich do specjalnej stacji. Wystarczy, że zaparkujemy je w wyznaczonych miejscach – m.in. na pl. Solnym, Ostrowie Tumskiem, w okolicy Hali Stulecia i Placu Grunwaldzkiego.

Koszt wypożyczenia samochodu prawdopodobnie wyniesie 1 zł na 1 min korzystania.

AW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *