Pijana kobieta, na przejściu dla pieszych przejechała autem po stopie dziecka

Nietrzeźwa 49 – latka wsiadła za kierownicę auta i wiozła nim swoje 7 – letnie dziecko. O tym, że jazda pod wpływem alkoholu może skończyć się tragicznie przekonała się chwilę później, gdy na przejściu dla pieszych przejechała po stopie 9 – letniej dziewczynki. Dziecko zostało zabrane do szpitala. Kobietę zatrzymali interweniujący funkcjonariusze. Trafiła prosto do policyjnego aresztu. Grozi jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


                                                                                fot.: pixabay.com

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z wrocławskiej komendy miejskiej skierowani zostali na ul. Główną, gdzie w wyniku zdarzenia drogowego ranna została 9 – letnia dziewczynka. Jak się okazało, sprawcą była kierująca samochodem kobieta, która na przejściu dla pieszych najechała na stopę dziecka.

Funkcjonariusze podczas rozmowy z 49 – latką wyczuli od niej silną woń alkoholu. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że kierująca ma ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Okazało się również, że znajdując się w takim stanie, przewoziła będące pod jej opieką 7-letnie dziecko.

Kobieta podczas niebezpiecznej jazdy, na przejściu dla pieszych przejechała po stopie 9 – letniej dziewczynki. Dziecko zostało od razu zabrane do szpitala. Na szczęście wszystko skończyło się tylko na obrzęku stopy i dziewczynka wróciła do domu.

Policjanci zatrzymali pijaną kobietę. Jej córkę funkcjonariusze przekazali pod opiekę innego członka rodziny. Podejrzana trafiła do policyjnego aresztu. O jej dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Grozi jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *