Piłka Nocna na Psim Polu

Od piątku, 13 lipca, dzieci i młodzież z Psiego Pola będą mogły bezpłatnie trenować grę w piłkę – i to pod okiem nie byle kogo, bo samego Janusza Sybisa, legendy Śląska Wrocław. Zajęcia kierowane są do chłopców i dziewcząt w wieku od 7 do 18 lat, odbywać się w będą w każdy piątek od 19:00 do 22:00 na boisku przy ul. Inflanckiej 13. To już drugie miejsce gdzie wieczorami młodzież będzie mogła pograć w piłkę a jeszcze podczas tych wakacji wystartują dwa kolejne.

 

                                                                                                 fot.mat.pras.

– Piłka Nocna przywędrowała do nas ze Szkocji – mówi Lech Guzowski, pomysłodawca projektu. – Tamtejsza Federacja Piłkarska prowadzi od kilkunastu lat podobny projekt pod nazwą Midnight League. Bazujemy na doświadczeniach Szkotów, ale też na własnych doświadczeniach z Brochowa, gdzie gramy od ponad dwóch lat. Zajęcia na Brochowie wystartowały 1 kwietnia 2016 roku. Od tego czasu młodzież co piątek spotyka na Orliku, żeby pograć w piłkę, ale też spotkać się ze znajomymi i wspólnie spędzić czas.

– Sukces, jakim cieszy się Piłka Nocna na Brochowie, przekonał nas, że warto rozszerzać ten projekt i objąć nim kolejne dzielnice Wrocławia – mówi Jacek Sutryk, Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miasta. – Takie inicjatywy są bardzo ważne, bo promują nie tylko ruch i zdrowy styl życia, ale też uczą pozytywnych, prospołecznych postaw, takich jak fair play, szacunek do przeciwnika i do ustalonych zasad, czyli tego wszystkiego, co niesie ze sobą piłka nożna.

Zajęcia nie bez powodu odbywają się właśnie w piątkowe wieczory – jak mówią organizatorzy, to właśnie wtedy młodzież najbardziej potrzebuje rozrywki i możliwości aktywnego spędzenia czasu.– Z końcem tygodnia często kończą się też zorganizowane aktywności dla dzieci i młodzieży – dodaje Guzowski. – Młodzież spędza ten czas przed komputerem albo szukając wrażeń na własną rękę. My dajemy im możliwość konstruktywnego, aktywnego spędzenia czasu w gronie znajomych i pod okiem profesjonalnych instruktorów.

Jednym z trenerów w projekcie jest Janusz Sybis – legenda Śląska Wrocław, najlepszy strzelec w historii klubu i wielokrotny reprezentant kraju. Młodzi adepci piłki będą szlifować swoje umiejętności pod jego okiem. Jak podkreślają organizatorzy, nie sam wynik piłkarski jest jednak najważniejszy. – Zależy nam na tym, aby młodzież cieszyła się grą i uczyła, że piątkowy wieczór można spędzić w gronie przyjaciół na boisku – mówi Jacek Sutryk. – Liczymy, że projekt pozwoli znaleźć talenty, które będą rozwijać swoje umiejętności w klubach, ale nawet jeśli aktywność uczestników zwiększy się tylko o to jedno granie w tygodniu, to i tak będzie to sukcesem- dodaje.

Rozgrywki na Psim Polu będą odbywać się na boisku Zespołu Szkół nr 3 przy ul. Inflanckiej 13. Po pierwszym spotkaniu uczestnicy zostaną podzieleni na grupy wiekowe. – Chcemy wykorzystywać boiska szkolne również w okresie wakacyjnym – wyjaśnia Jarosław Delewski, Dyrektor Departamentu Edukacji w Urzędzie Miejskim. – Młodzież w tym czasie chętnie przychodzi na boiska szkolne i chce z nich korzystać. Teraz będzie mogła to robić w sposób w pełni bezpieczny i zorganizowany. Oczywiście rozgrywki będą kontynuowane również po rozpoczęciu nowego roku szkolnego.

W zajęciach może wziąć udział każda zainteresowana osoba w wieku od 7 do 18 lat. Wszelkie informacje można uzyskać u koordynatora projektu pod adresem pilka.nocna@gmail.com lub numerem telefonu 733 32 12 42. Nie trzeba wcześniej się zapisywać – wystarczy przyjść i grać, zgodnie z hasłem projektu: Wpadaj – gramy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *