Po pościgu policjanci zatrzymali złodzieja i odzyskali auto warte 265 tys. zł

Wrocławscy policjanci odzyskali skradzionego mercedesa wartego 265 tysięcy złotych. Chwilę po kradzieży pojazdu zatrzymali sprawcę tego czynu. W akcję zaangażowanych było kilkunastu policjantów. Zatrzymany 41-letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego twierdził, że obywatel Niemiec poprosił go o przetestowanie samochodu. Usłyszał już zarzut kradzieży pojazdu o wartości 265 tysięcy złotych. Za swój czyn odpowie teraz przed sądem.

Wrocławscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży pojazdu. Samochód warty 265 tysięcy złotych znajdował się na jednej z dróg wylotowych z miasta. Dyżurni od razu skoordynowali patrole będące w służbie i wysłali w pościg za pojazdem kilka radiowozów. Policyjna akcja zakończyła się sukcesem. Skuteczne działania i błyskawiczna reakcja na zgłoszenie pozwoliły zatrzymać złodzieja.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Patrolowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu namierzyli pojazd w miejscowości położonej na południu Wrocławia. Zatrzymali siedzącego za kierownicą mężczyznę, wcześniej zajeżdżając mu drogę. Kierującym okazał się być 41-letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego. Po zatrzymaniu przedstawiał policjantom różne wersje na całe zdarzenie. Początkowo twierdził, że właściciel pojazdu, nieznany mu obywatel Niemiec, poprosił go o przetestowanie samochodu. Później zmienił wersję i twierdził, że chciał tylko zatankować. Fakty jednak przeczyły jego tłumaczeniom. Trafił prosto do policyjnego aresztu.

W międzyczasie na Komisariat Policji Wrocław Krzyki, tuż po zdarzeniu, zgłosił się właściciel pojazdu i zawiadomił o kradzieży. Policjanci sprawdzają obecnie, w jaki sposób mężczyzna dokonał kradzieży i czy działał samodzielnie. Usłyszał już zarzut kradzieży pojazdu. Za swój czyn będzie teraz musiał odpowiedzieć przed sądem.

Źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *